submenu
content

III Spotkanie Seniorów

27-09-2018

W Ministerstwie Rodziny odbyło się III Spotkanie Seniorów, w którym uczestniczyły osoby starsze z domów i klubów „Senior+”. Okazją do spotkania jest obchodzony 1 października Międzynarodowy Dnia Osób Starszych. W wydarzeniu udział wzięła m.in. wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Minister Elżbieta Rafalska zaznaczyła, że osoby starsze mogą być i są aktywne, mobilne, pełne pasji.

- "Chcemy zrobić wszystko, żeby jako rząd współtworzyć te dobre warunki do realizacji zainteresowań, pasji, właśnie w wieku senioralnym. To jest tak, że czasami wcześniejsze obciążenie obowiązkami zawodowymi, rodzinnymi sprawia, że na nic więcej nie mamy czasu. I dzisiaj te odłożone na wieczne nigdy lektury mogą być przeczytane, pasje odkryte i zrealizowane" - powiedziała minister Rafalska.

 

Podkreśliła, że swoją aktywność osoby starsze mogą realizować m.in. poprzez udział w dziennych domach i klubach "Senior+".

 

-"Bardzo nas cieszy, że coraz więcej placówek „Senior+” powstaje w małych miejscowościach. Widać, że coraz więcej seniorów chce wychodzić z domu i być aktywnymi" - zaznaczyła minister Rafalska.

Szef KPRM Michał Dworczyk odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego do uczestników spotkania. Premier życzył seniorom zdrowia, satysfakcji z życiowego dorobku oraz odczuwanego na co dzień szacunku. Wicepremier Szydło, zwracając się do seniorów, wyraziła nadzieję, że programy wprowadzone w ostatnich latach przez rząd PiS "chociaż w pewnym stopniu" poprawiły życie seniorów.

 

Przed spotkaniem, podczas briefingu prasowego, minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że w 2017 r. 47,8% placówek w ramach programu "Senior plus" powstało w miejscowościach poniżej 3 tys. mieszkańców.

 

Jak dodała, od 2015 r. na wsparcie aktywności osób starszych przeznaczono 270 mln zł - 120 mln na Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) i 150 mln na program "Senior+".

III Spotkanie Seniorów III Spotkanie Seniorów
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: