submenu
content

Konkurs ASOS - edycja 2015

09-01-2015

Już ruszyła kolejna edycja konkursu, organizowanego w ramach rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Na Program w 2015 roku przeznaczono 40 mln zł. Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych, mogą uzyskać nawet 200 tys. zł dotacji.

 

Proponowane projekty powinny wpisywać się w jeden z czterech priorytetów: edukacja osób starszych, aktywność społeczna, promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, partycypacja społeczna osób starszych i usługi społeczne dla osób starszych.

 

Celem Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej. Obecnie osoby starsze, w porównaniu do innych grup wieku, w ograniczonym stopniu angażują się w takie formy działalności. Przyczyny tego często wynikają z braku oferty, która umożliwiałaby aktywne spędzanie wolnego czasu. Projekty, realizowane w ramach ASOS, powinny skutecznie wypełnić tę lukę.

 

W ubiegłorocznej edycji programu dofinansowanie uzyskały zadnia, realizujące najróżnorodniejsze potrzeby seniorów. I tak bydgoska fundacja „Farbiarnia” zapoznawała uczestników z tajemnicami cyfrowej fotografii, Akademia Rozwoju Społeczno-Obywatelskiego Seniorów z Niepełnosprawnością realizowała projekt wraz z  Fundacją Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym "Hej, Koniku!", a Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości oswajała z wyzwaniami współczesnej ekonomii.

 

Beneficjentami edycji 2014 były m.in. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, które działania na rzecz poprawy zdrowia i kondycji seniorów połączyło z popularyzacją walorów Doliny Baryczy oraz Stowarzyszenie Nasze Dzieci, integrujące podczas zajęć osoby starsze, niepełnosprawne lub mające kłopoty ze zdrowiem oraz młodzież.  Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tych projektów, zrealizowanych dzięki dotacjom, uzyskanym w konkursie ASOS w ubiegłym roku.

 

Uniwersytety Trzeciego Wieku, których działa już 500, skupiając ponad 150 tys. słuchaczy, otrzymały w 2014 r. 2,5 mln zł dotacji.

 

Oferty można składać od 9 stycznia do 2 lutego 2015 r. w wersji papierowej oraz przez Genarator Ofert ASOS

 

Wymagany wkład własny to 10 % wartości projektu.

 

Termin składania ofert: od 9 stycznia do 2 lutego 2015 r. do godz. 16.00

 

Informacje szczegółowe na temat Programu ASOS można uzyskać w terminie od 9 stycznia do 2 lutego 2015 r. pod numerem telefonu (022) 661 18 37, w godzinach 9:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku.

 

Stowarzyszenie Nasze Dzieci zrealizowało projekty dla seniorów z dotacji ASOS 2014 Stowarzyszenie Nasze Dzieci... Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zrealizowało projekty dla seniorów z dotacji ASOS 2014 Milickie Stowarzyszenie... Stowarzyszenie Nasze Dzieci zrealizowało projekty dla seniorów z dotacji ASOS 2014 Stowarzyszenie Nasze Dzieci... Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zrealizowało projekty dla seniorów z dotacji ASOS 2014 Milickie Stowarzyszenie...

Pliki do pobrania

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: