submenu
content

Nowa przestrzeń dla seniorów

23-02-2015
Program Senior WIGOR, ASOS, Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz polityka senioralna były tematami spotkania Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej z Radą Seniorów ze Skierniewic. 
 
 
 
- Nasze społeczeństwo jest coraz starsze. To wyzwanie, przed którym wszyscy teraz stoimy. Chcemy, aby seniorzy pozostawali aktywni jak najdłużej, dlatego tworzymy nowe programy wsparcia dla was – rozpoczął spotkanie Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. 
 
Minister spotkał się z przedstawicielami Rady Seniorów Miasta Skierniewice. Rozmawiał o polityce senioralnej realizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a także o najbliższych planach resortu.
 
- Nie możemy dopuścić do tego, żeby przestrzeń życiowa seniorów ograniczała się do domu i telewizora. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów i energii do działania, dlatego uruchamiamy program: Senior-WIGOR. To kolejna przestrzeń stworzona specjalnie dla was – powiedział minister.
 
Program Senior-WIGOR to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów oraz Klubów dla osób starszych. W pierwszej kolejności powstaną one w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich, o niskich dochodach na jednego mieszkańca i wysokim odsetku osób starszych oraz takich, w których brakuje wsparcia dla seniorów. Projekty będą mogły być realizowane w partnerstwie w organizacjami pozarządowymi lub zlecane im do wykonania przez samorządy. 
 
W 2015 r. w ramach Programu powstanie ok. 100 placówek. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w tym roku przeznaczy na ten cel 20 mln zł. W sumie  do 2020 r. będzie to 360 mln zł. Program został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów.
 
 
- Cieszymy się, że powstają kolejne programy, bo są one nam potrzebne. Liczba seniorów jest coraz większa i ich potrzeby również – podkreślali uczestnicy spotkania. 
 
Rada Seniorów Miasta Skierniewice powstała w 2007 roku i działa już trzecią kadencję. W Radzie zasiadają przedstawiciele organizacji reprezentujących środowiska emerytów, rencistów i kombatantów oraz instytucji współpracujących z tymi środowiskami.
 
Spotkanie z Radą Seniorów Miasta Skierniewice Spotkanie z Radą Seniorów... Spotkanie z Radą Seniorów Miasta Skierniewice Spotkanie z Radą Seniorów... Spotkanie z Radą Seniorów Miasta Skierniewice Spotkanie z Radą Seniorów... Spotkanie z Radą Seniorów Miasta Skierniewice Spotkanie z Radą Seniorów... Spotkanie z Radą Seniorów Miasta Skierniewice Spotkanie z Radą Seniorów...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: