submenu
content

Dzień Artysty Weterana

31-03-2015
Związek Artystów Scen Polskich zorganizował obchody Dnia Artysty Weterana. W tegorocznej edycji udział wziął Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. 
 
W Teatrze Polskim z okazji święta artystów weteranów odbył się uroczysty koncert „Pamiętajmy o artystach”. Wystąpili m.in. Halina Kunicka, Ewa Wiśniewska, Jerzy Połomski, Andrzej Nejman, Kacper Kuszewski, Katarzyna Zielińska i zespół Mazowsze. Wśród zaproszonych gości byli podopieczni Domu Artysty w Skolimowie. W podziękowaniu za wsparcie dla tej placówki Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej otrzymał honorowy tytuł Dobrodzieja Domu Artysty Weterana.
 
- To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Los Domu w Skolimowie jest mi wyjątkowo bliski, dlatego nie wyobrażam sobie, abym ja i moje ministerstwo nie włączyli się w pomoc dla tej niezwykłej placówki – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.
 
Dom Artysty Weterana powstał w 1927 r. z inicjatywy Antoniego Bednarczyka. Jest jedynym w swoim rodzaju miejscem spokojnej starości dla emerytowanych artystów.  Na utrzymanie Domu co roku potrzeba ok. 2,5 mln zł. Trudna sytuacja placówki sprawiła, że potrzebne były nowe rozwiązania. Dzięki współpracy wielu instytucji i inicjatywy m.in. ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza podpisano porozumienie, które umożliwiło trwałe finansowanie funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie na kolejne lata. 
 
Koncert z okazji "Dnia Artysty Weterana" Koncert z okazji "Dnia... Koncert z okazji "Dnia Artysty Weterana" Koncert z okazji "Dnia... Koncert z okazji "Dnia Artysty Weterana" Koncert z okazji "Dnia... Koncert z okazji "Dnia Artysty Weterana" Koncert z okazji "Dnia... Koncert z okazji "Dnia Artysty Weterana" Koncert z okazji "Dnia...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: