submenu
content
Foto: Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl Foto: Grzegorz...

Pierwszy Dom Senior-Wigor już działa

09-10-2015
W Gdańsku rozpoczął dziś działalność pierwszy dom Senior-WIGOR. Oferta domu Senior-WIGOR adresowana jest do 30 gdańszczan w wieku 60+. Miasto otrzymało ponad 86 tys. dofinansowania w ramach rządowego programu „Senior-WIGOR” na lata 2015 – 2020 – Edycja 2015. Realizatorem projektu jest Caritas Archidiecezji Gdańskiej.  

 

 

Podczas pobytu w placówce seniorzy skorzystają z zajęć ruchowych, rekreacyjnych, kulturalno-oświatowych, warsztatów tematycznych. Przewidziano także wyjścia do kina i teatru, galerii lub na wycieczkę plenerową. W integracji międzypokoleniowej pomogą zapraszani wolontariusze.

 

- Program Senior-WIGOR to szansa na aktywną i zdrową starość – twierdzi minister Kosiniak-Kamysz. – Przykład ogromnego powodzenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku pokazuje, że seniorzy chcą i potrafią być aktywni. Musimy tylko im to umożliwić.

 

Program ‪Senior-WIGOR Rząd przyjął wiosną  tego roku. Do 2020 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. W tym roku dofinansowanie otrzymało 113 samorządów z całej Polski.

 

W domu Senior-WIGOR będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Placówki będą wyposażone w bibliotekę, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do internetu. Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: