submenu
content

Kolejne domy Senior-WIGOR otwarte

28-10-2015

W ostatnich dniach otwarto kolejne domy Senior-WIGOR: w Złotowie oraz w Szczecinie. W tym roku powstanie ok. 100 takich miejsc w całej Polsce. 

 

W Szczecinie rozpoczął dziś działalność dom Senior-WIGOR, którego oferta skierowana jest do osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Placówka znajduje się w Kwartale 23 przy ul. Królowej Jadwigi 45 A i 45 C i przyjmie 30 osób. Na jego utworzenie przeznaczono ok. 144 tys. zł.

 

Idea dziennych domów dla seniorów bardzo dobrze sprawdza się w naszym mieście. Dzienny Dom Senior-WIGOR będzie idealnym uzupełnieniem działań skierowanych do seniorów w tym obszarze miasta oraz miejscem integracji z seniorami zamieszkującymi w innych rejonach Szczecina – powiedział Maciej Homis, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie.

 

19 października br. otwarto dom Senior-WIGOR w Złotowie w woj. wielkopolskim. Placówka otrzymała ponad 88 tys. zł dofinansowania.

 

W domach Senior-WIGOR można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Dla seniorów zaplanowano m.in. zajęcia ruchowe, rekreacyjne, kulturalno-oświatowe oraz warsztaty tematyczne. Placówki są wyposażone w bibliotekę, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do internetu. Zapewniono także ciepły posiłek.

 

Program ‪Senior-WIGOR rząd przyjął wiosną  tego roku. Do 2020 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. W tym roku powstanie ponad 100 dziennych domów Senior-WIGOR ze średnią liczbą 20 miejsc dla seniorów. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jest na etapie podpisywania umów z jednostkami samorządu terytorialnego.

 fot. MOPR w Szczecinie fot. MOPR w Szczecinie...  fot. MOPR w Szczecinie fot. MOPR w Szczecinie... fot. Urząd Miejski w Złotowie fot. Urząd Miejski w Złotowie fot. Urząd Miejski w Złotowie fot. Urząd Miejski w Złotowie
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: