submenu
content

Domy Senior-WIGOR w Grabowie i Opatowie otwarte!

02-11-2015

Dziś otwarto domy Senior-WIGOR w Grabowie (woj. łódzkie) oraz w Opatowie (woj. świętokrzyskie). Ich oferta skierowana jest do osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+.

 

Placówka w Grabowie znajduje się przy ul. Reymonta 2. Na jej utworzenie przeznaczono ponad 128 tys. zł.  Budynek wyposażony jest m.in. w salę do ćwiczeń, salę do odpoczynku oraz aneks kuchenny.

 

Dom Senior-WIGOR w powiecie opatowskim mieści się przy ul. Szpitalnej 4. Na jego adaptację przekazano ponad 261 tys. zł.

 

W domach Senior-WIGOR można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Dla seniorów zaplanowano m.in. zajęcia ruchowe, rekreacyjne, kulturalno-oświatowe oraz warsztaty tematyczne.

 

Program ‪Senior-WIGOR rząd przyjął wiosną  tego roku. Do 2020 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jest na etapie podpisywania umów z jednostkami samorządu terytorialnego.

Dom Senior-WIGOR w Grabowie Dom Senior-WIGOR w Grabowie Dom Senior-WIGOR w Grabowie Dom Senior-WIGOR w Grabowie Dom Senior-WIGOR w Grabowie Dom Senior-WIGOR w Grabowie Dom Senior-WIGOR w Opatowie Dom Senior-WIGOR w Opatowie Dom Senior-WIGOR w Opatowie Dom Senior-WIGOR w Opatowie Dom Senior-WIGOR w Opatowie Dom Senior-WIGOR w Opatowie
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: