submenu
content

Senior-WIGOR w Koszalinie i Jaworze

26-11-2015

W Koszalinie i w Jaworze otwarto kolejne dzienne domy Senior-WIGOR. Z zajęć tam organizowanych skorzystają osoby w wieku 60+.

 

21 października br. rozpoczął działalność dom Senior-WIGOR „Pogodna jesień” w Koszalinie. Przyjmie on 30 seniorów, dla których przewidziano m.in. zajęcia terapeutyczne oraz ruchowe. Placówka otrzymała 94 tys. zł dofinansowania.

 

Dom Senior-WIGOR otwarty 23 listopada w Jaworze mieści się przy ul. Kwiatowej 15. Na jego utworzenie przeznaczono ponad 223 tys. zł.

 

- Uczestnicy mają zapewniony gorący obiad, zajęcia grupowe w formie terapii, muzykoterapię, prace plastyczne, tańce, zajęcia ruchowe zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz i wiele innych – powiedziała Brygida Kaczkowska, kierownik dziennego domu Senior-WIGOR w Jaworze.

 

W domach Senior-WIGOR osoby starsze mogą spędzać co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku.

 

Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł.

Urząd Miasta w Koszalinie fot. Urząd Miasta w... Urząd Miasta w Koszalinie fot. Urząd Miasta w... Urząd Miasta w Koszalinie fot. Urząd Miasta w... Urząd Miasta w Koszalinie fot. Urząd Miasta w... Urząd Miasta w Jaworze fot. Urząd Miasta w Jaworze Urząd Miasta w Jaworze fot. Urząd Miasta w Jaworze Urząd Miasta w Jaworze fot. Urząd Miasta w Jaworze Urząd Miasta w Jaworze fot. Urząd Miasta w Jaworze Urząd Miasta w Jaworze fot. Urząd Miasta w Jaworze
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: