submenu
content

Senior-WIGOR w Świdnicy, Sośnicowicach i Pruchniku

01-12-2015

W Świdnicy, Sośnicowicach i Pruchniku otwarto kolejne dzienne domy Senior-WIGOR. Z ich oferty będą mogły skorzystać osoby w wieku 60+.

 

1 października br. w Świdnicy rozpoczął działalność dom Senior-WIGOR mieszczący się przy ul. Saperów 27. Na jego utworzenie przeznaczono ponad 229 tys. zł. Z myślą o osobach starszych przygotowano różnorodną ofertę zajęć, w tym zajęcia rehabilitacyjne w ramach których można skorzystać m.in. z zabiegów ultradźwiękami oraz masaży.

 

Dom Senior-WIGOR otwarty wraz z początkiem października w Sośnicowicach otrzymał ponad 46 tys. zł dofinansowania. Placówka znajduje w budynku Gminnego Centrum Społeczno – Kulturalnego w Sośnicowicach przy ul. Szprynek 1 i przyjmie około 40 seniorów.

 

Placówkę w Pruchniku (woj. podkarpackie) otwarto 19 listopada br. Na jej utworzenie przekazano 239 tys. zł. Zajęcia prowadzone są w budynku przy ul. ks. B. Markiewicza 26.

 

W domach Senior-WIGOR można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Dla seniorów zaplanowano m.in. zajęcia terapeutyczne, ruchowe i plastyczne.

 

Program ‪Senior-WIGOR rząd przyjął wiosną  tego roku. Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł.

fot. MOPS w Świdnicy fot. MOPS w Świdnicy fot. MOPS w Świdnicy fot. MOPS w Świdnicy fot. Urząd Miejski w Sośnicowicach fot. Urząd Miejski w... fot. Urząd Miejski w Sośnicowicach fot. Urząd Miejski w... fot. Gmina Pruchnik fot. Gmina Pruchnik fot. Gmina Pruchnik fot. Gmina Pruchnik
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: