submenu
content

Kolejne domy Senior-WIGOR otwarte

05-01-2016

W Salominie (woj. lubelskie, Gmina Gościeradów), Wiekowie (Gmina Darłowo), Kaletach, Swarzędzu, Częstochowie oraz we Wrocance (Gmina Miejsce Piastowe) otwarto kolejne dzienne domy Senior-WIGOR. Z ich oferty mogą skorzystać osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+.

 

W placówkach można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Znajdują się w nich pomieszczenia m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerami z dostępem do internetu).

 

Dofinansowanie na utworzenie lub wyposażenie Dziennych Domów „Senior-WIGOR” może wynieść nawet do 80 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania, który nie może być wyższy niż 250 tys. zł.

 

Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów Senior-WIGOR 370 mln zł. 

Dom Senior-WIGOR w Kaletach Dom Senior-WIGOR w Kaletach Dom Senior-WIGOR w Swarzędzu Dom Senior-WIGOR w Swarzędzu Dom Senior-WIGOR w Wiekowie Dom Senior-WIGOR w Wiekowie Dom Senior-WIGOR w Salominie Dom Senior-WIGOR w Salominie Dom Senior-WIGOR w Salominie Dom Senior-WIGOR w Salominie Dom Senior-WIGOR w Salominie Dom Senior-WIGOR w Salominie Dom Senior-WIGOR w Częstochowie Dom Senior-WIGOR w... Dom Senior-WIGOR w Częstochowie Dom Senior-WIGOR w... Dom Senior-WIGOR w Częstochowie Dom Senior-WIGOR w...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: