submenu
content

Piknik Seniora Białobrzegach

29-09-2016

Minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Elżbieta Bojanowska odwiedziły odbywający się w Białobrzegach koło Warszawy Piknik Seniora. Imprezę zorganizowano 29 września z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

 

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Dziennych Domów Pobytu „Senior-WIGOR” z całego kraju. Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów Senior-WIGOR 370 mln zł. W tym roku dofinansowanie otrzyma 146 jednostek.

 

- Wszystkim seniorom chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia. Cieszę się, że spotykamy się w tak licznym gronie. To dowód na to, że osoby starsze są aktywne i otwarte. Dla Państwa to czas na realizację własnych marzeń i rozwijanie zainteresowań – na te sprawy nigdy nie jest za późno  – przywitała gości pikniku minister Rafalska.

 

Celem pikniku była przede wszystkim wymiana dobrych praktyk w zakresie organizacji Dziennych Domów. Uczestnicy spotkania mogli również zasięgnąć bezpłatnych, specjalistycznych porad: medycznych, prawnych, z zakresu bezpieczeństwa finansowego oraz organizacji czasu wolnego.

 

- Zmieniająca się demografia to duże wyzwanie dla naszego społeczeństwa. Osób starszych przybywa i zadaniem m.in. mojego ministerstwa jest to, abyście mieli Państwo jak najszerszy dostęp do usług opiekuńczych. Abyście jak najdłużej żyli w zdrowiu i byli aktywni - mówiła minister Rafalska. 

 

Piknik Seniora był nie tylko szansą na wymianę doświadczeń oraz zdobycie wiedzy w dziedzinach ważnych z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa seniorów, lecz także okazją do dobrej zabawy dla licznie zgromadzonych gości.

Piknik Seniora Białobrzegach Piknik Seniora Białobrzegach Piknik Seniora Białobrzegach Piknik Seniora Białobrzegach Piknik Seniora Białobrzegach Piknik Seniora Białobrzegach
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: