submenu
content

Mapa Senior+ 2018

26-02-2018

Dzięki tegorocznej edycji programu "Senior+" powstanie 214 nowych placówek dla seniorów, a 224 już działające otrzyma wsparcie finansowe na bieżące funkcjonowanie.

 

Wsparcie na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie placówki otrzyma 76 dziennych domów i 138 klubów na łączną kwotę ponad 35 mln zł. Zapewnią one osobom starszym 5 tys. 387 nowych miejsc pobytu. Najwięcej nowych placówek powstanie w województwach: mazowieckim (35), małopolskim (21) i śląskim (20).

 

Środki na funkcjonowanie przyznano 154 dziennym domom "Senior plus" oraz 70 klubom. Łączna kwota dofinansowania to blisko 15 mln zł. Najwięcej placówek otrzyma dofinansowanie w woj.: mazowieckim (23), śląskim (24), wielkopolskim (24).

 

Kliknij w obrazek i przejdź do mapy z podsumowaniem wyników tegorocznej edycji programu „Senior+” w województwach. 

 

 

***

 

Program "Senior+ jest skierowany do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć na swoim terenie domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów.

 

Z placówek będą mogły korzystać osoby powyżej 60. roku życia, które są nieaktywne zawodowo, i od poniedziałku do piątku spędzać tam co najmniej 8 godz. dziennie, korzystać z pomieszczeń do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Będą też miały zapewniony ciepły posiłek.

 

W ramach programu "Senior Plus" jednostki samorządu terytorialnego mogą się ubiegać o środki na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówek oraz na zapewnienie ich funkcjonowania. Na utworzenie dziennego domu "Senior plus" można otrzymać 300 tys. zł, a na klub - 150 tys. zł. Placówki już istniejące będą mogły otrzymać do 300 zł na utrzymanie jednego miejsca w dziennym domu lub do 200 zł w klubie.

 

 

 

Mapa Senior+ Mapa Senior+
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: