submenu
content

Jak rozwija się Karta Dużej Rodziny?

24-07-2018

Od 1 stycznia 2017 r. zadanie pozyskiwania Partnerów Karty Dużej Rodziny realizuje Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Organizacja ta została wyłoniona na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy o Karcie Dużej Rodzinyw drodze konkursu ofert.

więcej

Wnioski online dla rodzin – zapytaj eksperta

18-07-2018

Eksperci Ministerstwa Rodziny w czwartek 26 lipca odpowiedzą na pytania internautów o świadczenia dla rodzin. Zapraszamy!

więcej

Wnioski o świadczenia dla rodzin online już od 1 lipca

02-07-2018

Od 1 lipca rodziny mogą złożyć online wniosek o wszystkie świadczenia: dobry start, rodzina 500+, rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego.

więcej

Jakie prawa ma tata?

23-06-2018

Ojcostwo wiąże się nie tylko z obowiązkami, ale również z pewnymi przywilejami. Z okazji Dnia Ojca przypominamy, jakie uprawnienia przysługują mężczyznom wychowującym dzieci.

 

więcej

Życzenia z okazji Dnia Ojca

23-06-2018

To Ojcowie starają się wpoić nam najlepsze zasady. Dzięki Ojcom uczymy się odpowiedzialności, konsekwencji w działaniu oraz umiejętności radzenia w sobie w różnych okolicznościach życiowych. Ojcowie pokładają również ogromne zasługi w edukacji swoich pociech - podkreśla w życzniach z okazji Dnia Ojca minister Elżbieta Rafalska.

więcej

Wakacje tańsze z Kartą Dużej Rodziny

19-06-2018

Nachodzące wakacje to czas odpoczynku nie tylko dla dzieci, ale i całych rodzin. Letni relaks wiąże się z różnymi wydatkami. Można je jednak znacząco obniżyć dzięki Karcie Dużej Rodziny, która od początku roku jest dostępna również w wersji elektronicznej.

więcej

Samorządy łatwiej zatrudnią dziennych opiekunów

18-06-2018

Otwarty i konkurencyjny nabór zamiast zbiurokratyzowanych i czasochłonnych konkursów na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – taki sposób wyboru dziennych opiekunów przez jednostki samorządu terytorialnego i instytucje publiczne przewiduje projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

 

więcej

Zmiany w egzekucji alimentów

13-06-2018

Elektroniczny przepływ informacji w sprawie dłużników alimentacyjnych między służbami i  instytucjami a komornikami sądowymi oraz sankcje za nielegalne zatrudnienie oraz aktywizacja zawodowa dłużników alimentacyjnych – te i inne zmiany przewiduje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych.

więcej

"Dobry Start" dla ucznia

01-06-2018

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

więcej

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

01-06-2018

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka, dlatego życzę, aby ten uśmiech był na Waszych twarzach przez cały czas.

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  50
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: