submenu
content

Klub Dziecięcy w Maszewie otwarty

05-02-2018

W Maszewie oficjalnie otwarto Przedszkole Samorządowe oraz Klub Dziecięcy. W uroczystości wzięła udział Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej. Inwestycja była dofinansowana z programu „Maluch plus”.


W Maszewie powstał Klub Dziecięcy „Bajkowa Przystań” dla 72 dzieci w wieku do lat 3 oraz przedszkole samorządowe dla 125 dzieci w wieku przedszkolnym. Gmina zyskała prawie 200 miejsc opieki dla dzieci.
 
- „W tym roku mamy znacznie więcej środków na finansowanie programu „Maluch+”. Z tegorocznej edycji utworzonych zostanie ponad 24 tysiące nowych miejsc dla maluchów. Oprócz tego dofinansowanych będzie ponad 56 tysięcy miejsc już istniejących” – zaznaczyła minister Rafalska.
 

Minister mówiła, że zależy jej na udziale samorządów w tym programie. Podkreśliła, że dużym zainteresowaniem cieszą się te moduły programu Maluch+, które są adresowane do podmiotów niepublicznych.
 
- "Chciałabym, żeby te proporcje trochę uległy zmianie i żeby więcej powstawało tych placówek samorządowych. Zastanawiam się, jaka jest tego przyczyna. Być może powinniśmy jeszcze zmienić trochę ofertę i wydłużyć czas, który mają samorządy do jej przygotowania, bo jednak samorządy mają te procedury znacznie dłuższe, bardziej czasochłonne. Być może krótki okres, w którym samorządy mogły się zgłosić, był jakimś rodzajem ograniczenia" – mówiła minister rodziny.

 

W ramach programu „Maluch+” 2017 r., Gmina Deszczno otrzymała dotację w kwocie ponad 914 tysięcy złotych na budowę  i wyposażenie klubu oraz plac zabaw.
 
Aby żłobki były bardziej dostępne, a opłaty za pobyt dzieci w placówkach – niższe, od 2018 roku rząd przeznaczył w ramach programu „Maluch+” aż 450 mln złotych rocznie na miejsca opieki dla najmłodszych. To trzy razy więcej niż do tej pory.
 

Zdjęcia z wydarzenia.

 

Minister Rafalska na otwarciu klubu dziecięcego w Maszewie Minister Rafalska na otwarciu...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: