submenu
content

Dzień Pracownika ZUS

24-10-2018

 

Dziś swoje święto ma 45 tysięcy pracowników zatrudnionych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Z tej okazji Minister Elżbieta Rafalska przesłała na ręce prof. Gertrudy Uścińskiej, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników tej instytucji wraz z  podziękowaniem za ich wytężoną pracę.

 

„Od wiedzy, staranności i profesjonalizmu jej kadry zależą losy milionów emerytów i rencistów. Muszę stwierdzić, że Zakład bardzo dobrze wywiązuje się z powierzonego mu zadania. W działaniach ZUS widoczne są coraz większe starania i troska o klienta, wyrażające się w profesjonalnej obsłudze, a także dbałości o przekazywanie bieżącej informacji oraz koncentracji na sprawach klientów” – napisała w liście Minister Elżbieta Rafalska.

 

Szczególne podziękowania szefowa resortu skierowała do Pani Prezes Getrudy Uścińskiej  życząc sukcesów w kierowaniu tak ważną instytucją, dalszej modernizacji i rozwoju, służącemu umacnianiu sprawnego systemu zabezpieczenia społecznego.

 

Dzięki wprowadzeniu przez Prezes ZUS nowej jakości w zarządzaniu Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz sumiennej, pełnej poświęcenia pracy wszystkich pracowników ZUS wprowadzenie w życie reformy przywracającej wiek emerytalny odbyło się bez jakichkolwiek przeszkód.

 

Także wdrożenie e-składki, dzięki której firmy od początku tego roku mogą już opłacić składki na poszczególne fundusze jednym przelewem, przebiega bardzo płynnie. Jak poinformował w zeszłym tygodniu ZUS, od początku roku ponad 2,4 mln płatników składek wpłaciło już na swoje indywidualne numery rachunków składkowych 207,8 mld zł, czyli o 11,8 mld zł więcej niż wyniosła suma wpłat do końca października ubiegłego roku.

 

Nie jest to jedyne tegoroczne nowe wyzwanie, przed jakim stają pracownicy ZUS. Od 1 grudnia 2018 r. obowiązującą formą zwolnienia lekarskiego będą zwolnienia elektroniczne, które będą trafiać do ZUS. Obecnie Zakład prowadzi szkolenia dla osób, które będą pełnić funkcję asystentów medycznych i wesprą lekarzy w wystawianiu e-zwolnień.  Do tej pory ZUS przeprowadził także ponad 31,5 tys. szkoleń dla lekarzy i placówek medycznych z zasad wystawiania e-zwolnień.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: