submenu
content

Praktyki w ZUS

05-07-2017

Ponad 1,4 tys. praktykantów chce przyjąć Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach współpracy z Państwowymi Wyższymi Szkołami Zawodowymi. List intencyjny w sprawie programu praktyk zawodowych podpisali 5 lipca minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

- To bardzo cenna inicjatywa –powiedziała minister Elżbieta Rafalska podczas uroczystego podpisania listu w KPRM.- Przed ZUS-em, który jest największym polskim ubezpieczycielem, stają coraz poważniejsze zadania. Po reformie emerytalnej będą wdrażane e-składki, a niedługo później e-zwolnienia.

 

Celem zawartego porozumienia jest poszerzenie świadomości młodych ludzi w zakresie finansów publicznych, funkcjonowania administracji publicznej oraz systemu ubezpieczeń społecznych, a tym samym rozwój kompetencji studentów. Dodatkowo w całym projekcie praktyk zawodowych ważne jest również zwiększenie elastyczności uczelni w zakresie tworzenia programów kształcenia oraz współpraca między pracodawcami, którymi w tym przypadku są instytucje publiczne.

 

- Liczę, że duże grono studentów, którzy podejmą u nas praktyki w przyszłości zechce podjąć pełnoetatowe zatrudnienie – stwierdziła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

Praktyki zawodowe, trwają pół roku, a każdy z uczestniczących w nich studentów otrzymuje wynagrodzenie. Pierwszych praktykantów Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmie już we wrześniu tego roku. Projekt potrwa do stycznia 2019 r.

Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS Praktyki w ZUS
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: