submenu
content

Nowe kierunki imigracji zarobkowej do Polski

25-07-2018

 

W dniu 25 lipca 2018 r. odbyło się spotkanie Stanisława Szweda, Sekretarza Stanu w MRPiPS z Patricia Anna V. Paez, Ambasadorem Republiki Filipin w Warszawie, podczas którego obie strony potwierdziły gotowość nawiązania dwustronnej współpracy dotyczącej zatrudnienia pracowników filipińskich w Polsce.

 

Rekordowo niskie bezrobocie sprawia, że polscy przedsiębiorcy coraz bardziej odczuwają braki specjalistów. „Zależy nam nad tym, aby Filipińczycy pracowali w Polsce legalnie, na podstawie umowy o pracę i na dłuższy okres czasu”- powiedział wiceminister Stanisław Szwed.

 

Ambasador Paez również podkreśliła, że dla strony filipińskiej duże znaczenie ma to, aby pracowników filipińskich obowiązywały zasady polskiego kodeksu pracy i równe traktowanie pracowników. Wskazała, że bardzo ważne zarówno dla władz Republiki Filipin, jak i dla niej samej jest to, że polskie i filipińskie społeczeństwa łączy wyznawanie tych samych wartości.

 

Omówiono potencjał migracyjny Filipin w sektorze budowalnym, IT i zawodach medycznych i opiekuńczych. Wstępnie dyskutowano potencjalne warianty w zakresie przygotowania do przyjazdu do pracy w Polsce, także pod względem językowym.  

 

Ustalono, że obie strony rozpoczną wspólnie pracę nad szczegółami dotyczącymi przyszłego porozumienia.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: