submenu
content

Wyjaśnienie w związku z artykułem Bartłomieja Kurasia „ Minister pracy: Na razie nie oddawać dzieci do domu dziecka” (Gazeta Wyborcza Kraków, 26 luty 2013 r.)

06-03-2013

W nawiązaniu do artykułu redaktora Bartłomieja Kurasia „ Minister pracy: Na razie nie oddawać dzieci do domu dziecka” (Gazeta Wyborcza Kraków, 26 luty 2013 r.) informuję, że Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz nie mógł powiedzieć, że decyzja sądu w sprawie odebrania dzieci rodzinie polsko-arabskiej (której sytuację opisała Gazeta Wyborcza) zostanie wstrzymana. Minister Pracy i Polityki Społecznej nie posiada takich uprawnień. Decyzje w tej sprawie może podjąć tylko i wyłącznie Sąd.

 

Minister kilka dni temu pytany o komentarz dotyczący losów tej konkretnej rodziny, powiedział jedynie, że rozmawiał na ten temat z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem. Rzecznik Praw Dziecka poinformował Ministra Pracy, że czeka na akta sądowe tej sprawy i po zapoznaniu się z nimi przedstawi Ministrowi informację dotyczące tej rodziny.

 

Rzecznik Prasowy  MPiPS

Janusz Sejmej

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: