submenu
content

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska w wywiadzie dla TVP Info, 11 czerwca 2018 r.

11-06-2018

Podczas udzielonego wywiadu poruszono przede wszystkim kwestię programu „Dobry start”, tj. wyprawki szkolnej dla każdego ucznia w wysokości 300 zł. Minister powiedziała, że jest to jeden z elementów zapowiedzianego przez premiera Mateusza Morawieckiego programu. Świadczenie będzie wypłacane na wniosek. Wnioski będzie można składać już od 1 lipca w wersji elektronicznej oraz od 1 sierpnia w wersji tradycyjnej – papierowej. Wnioski należy złożyć do 30 listopada. Beneficjentami programu będzie 4,6 mln dzieci w 3,4 mln rodzin. Koszt programu wyniesie 1,4 mld w jednym roku i będzie on programem wieloletnim.

 

W kwestii programu Rodzina 500+ minister zapewniła, że nie ma mowy o zmniejszeniu kwoty świadczenia. Nie jest też trafiony zarzut  dotyczący braku środków finansowych na jego realizację.

 

Minister pytana o kwestię płacy minimalnej poinformowała, że resort pracy zaproponował podniesienie minimalnego wynagrodzenia za pracę do kwoty 2250 zł. Zaproponowana przez ministerstwo kwota będzie stanowić 47% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za pracę.

 

Odnośnie emerytur minister wskazała, że ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad mechanizmem waloryzacji emerytur. Jednym z priorytetów w tej materii jest opracowanie mechanizmu w taki sposób, aby był on korzystny dla emerytów otrzymujących niższe świadczenia.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: