submenu
content

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska w TVP Info, 31 lipca 2018 r.

31-07-2018

Ponad 1,052 mln wniosków złożyli rodzice online o świadczenie dobry start, a ponad 300 tys. o świadczenie Rodzina 500+ – poinformowała podczas rozmowy w TVP Info minister Elżbieta Rafalska.

 

Minister poinformowała, że od 1 sierpnia wnioski o świadczenia będzie można składać także drogą tradycyjną (papierową) w urzędzie. Od tego dnia wnioski można składać także na dzieci przebywające w pieczy zastępczej. W tym przypadku wniosek jest składany papierowo.

 

Minister zachęciła rodziców do składania wniosków i nieodkładania tego w czasie. Podkreśliła, że najlepiej złożyć wnioski szybciej, nie czekać do ostatniego momenty, aby mieć pewność, że świadczenia zostaną wypłacone bez zbędnych opóźnień.

 

Podczas rozmowy wspomniano również o partnerach powyższych programów, tj. bankach, dzięki którym wnioski, o świadczenie 500+ oraz dobry start, można składać poprzez bankowość elektroniczną.

 

- „Dziękuje partnerom, w tym bankom, które umożliwiają rodzinom składanie wniosków online. Cieszę się, że coraz częściej korzystamy z tego prostego i nowoczesnego kanału online” – mówiła minister rodziny.

 

Minister wskazała, że sam resort rodziny nie byłby w stanie zapewnić tak szerokiej możliwości składania wniosków online.

 

- „Ogromna popularność programów, o czym świadczy bardzo wysoka liczba już złożonych wniosków drogą elektroniczną, możliwość występowania online o wszystkie świadczenia dla rodzin, mobilna Karta Dużej Rodziny sprawiają, że resort rodziny wyrasta na jednego z liderów cyfryzacji. Decydujący wpływ na to mieli rodzice, którym taka forma kontaktu z administracją odpowiada” – podsumowała minister Rafalska.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: