submenu
content

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska w Sygnały Dnia, Jedynka Polskie Radio, 23 sierpnia 2018 r.

23-08-2018

Mamy rekordowy napływ wniosków o świadczenie dobry start. Do 17 sierpnia złożono 2,33 miliona wniosków, w tym online 1,346 mln. Myślę, że pobijemy kolejny rekord, jeżeli chodzi o udział wniosków internetowych w ogólnej liczbie złożonych wniosków. Złożone wnioski online już stanowią prawie 40% ogółu wniosków, które mogą zostać złożone - mówiła na antenie radiowej Jedynki Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Pytania o budżet na 2019 r. minister oceniła, że ma on prospołeczny charakter. - „To jest dobry budżet, ale to jest też budżet w czasie wzrostu gospodarczego, znakomitej sytuacji na rynku pracy. Na pewno jest to budżet prospołeczny. Budżet 2019 roku jest na pewno budżetem solidaryzmu społecznego. On nie ma tylko społecznych akcentów, jest także budżetem inwestycyjnym” - mówiła minister Rafalska.

 

Zwróciła uwagę, że w budżecie zabezpieczono działania programów społecznych. - Mogę być spokojna o realizację projektów, programów społecznych. One są zabezpieczone. Część z nich ma charakter obowiązkowy, obligatoryjny. Prawo zobowiązuje do sfinansowania, pełnego zabezpieczenia tych wydatków, mówię tu o programie "Rodzina 500 plus" czy kolejny rok pojawienia się wyprawki szkolnej "Dobry Start" - dodała.

 

Poinformowała, że w budżecie zabezpieczono także środki na zapowiadane emerytury dla matek, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci. - Mamy zabezpieczone środki na zapowiadane emerytury matczyne, one są dziś ujęte w rezerwie. Koszt tego programu to 915 tysięcy, to są nasze szacunki - podkreśliła minister rodziny.

 

Zapis rozmowy.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: