submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w TVP INFO, 20 sierpnia 2018 r.

20-08-2018

– Do 10 sierpnia wypłacono rodzinom ponad 848 tys. świadczeń z programu „Dobry start” – poinformowała w TVP Info Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Samorządy wypłaciły z programu ponad 254 mln zł.

 

Wnioski o wypłatę 300 zł wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” można składać on-line od 1 lipca przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia jest to także możliwe drogą tradycyjną – w urzędzie lub pocztą.

 

Minister podkreśliła w TVP Info, że pierwsze wypłaty wyprawki szkolnej rozpoczęły się już w lipcu. – Teraz te płatności pewnie będą narastały lawinowo, bo rodzice potrzebują wypłat. Wypłaciliśmy ponad 254 mln zł – to są środki, które samorządy przekazały rodzinom – poinformowała. Zastrzegła jednak, że dane pochodzą z 10 sierpnia. – Pewnie te wypłaty będą zwielokrotnione – dodała.

 

Szefowa MRPiPS zwróciła uwagę, że złożono ponad 2 mln wniosków o wypłatę świadczenia z programu „Dobry start”, z tego 1 mln 300 tys. drogą internetową.

 

Przypomniała, że aby otrzymać świadczenie, należy złożyć wniosek. – „Cała procedura przystąpienia do programu jest bardzo prosta, wniosek papierowy składamy w tym samym miejscu co w przypadku programu 500+. Jest ono przyznawane niezależnie od dochodu. Wsparcie może trafić do 4,6 mln uczniów. Nieprzekraczalnym terminem złożenia wniosku jest 30 listopada” – wyjaśniała.

 

– Z tych pieniędzy nie trzeba się rozliczać; to rodzina decyduje o tym, czy trzeba zmienić tornister czy kupić nowy strój na WF – dodała minister.

 

Świadczenie z programu „Dobry start” może się łączyć ze świadczeniem wypłacanym z programu „500 plus”. Nie przysługuje jednak „z urzędu” – jest przyznawane na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: