submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Polskim Radio 24, 24 sierpnia 2018 r.

24-08-2018

- To budżet zabezpieczający wszystkie istotne rządowe programy społeczne – oceniła w Polskim Radiu 24 plan dochodów i wydatków państwa na rok 2019 Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

W budżecie na 2019 rok zabezpieczono środki na realizację najważniejszych rodzinnych programów Rodzina 500 plus i Dobry start.

 

- To budżet absolutnie prospołeczny. Uważam, że jest niezwykle rozważny, ale też bez wielkich szaleństw. Bo niektórzy sądzili, że to budżet wyborczy i znajdą się tu jakieś nadzwyczajne wydatki. A to jest budżet zdyscyplinowany i odpowiedzialny – powiedziała Elżbieta Rafalska w audycji "Temat dnia".

 

Przypomniała także, że rząd na rok 2019 przeznaczył także kwotę 2 mld 400 mln zł na wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej.

 

- Totalna opozycja grzmi dzisiaj o podwyżkach sfery budżetowej; to sytuacja, w której wilki ubierają się w skórę owieczki i udają niewiniątka. Przez osiem lat mrożone były wynagrodzenia sfery budżetowej, a więc była zamrożona kwota bazowa. Wynagrodzenia trochę rosły, m.in. przez podnoszenie mnożników i takie ręczne sterowanie, (…) co ten system mocno rozchwiało i powoduje, że on jest trudny do uregulowania – powiedziała minister.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: