submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Polsat News, 26 sierpnia 2018 r.

26-08-2018

- "Napływ wniosków jest imponujący, rodziny pamiętają. Już 70 procent wszystkich uprawnionych złożyło wnioski o świadczenie z programu Dobry start" - powiedziała na antenie Polsat News minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W ocenie minister do końca sierpnia wnioski złoży 85 procent wszystkich uprawnionych. O 300 zł świadczenia można wystąpić do 30 listopada.

 

- Jeżeli złożymy wniosek do końca sierpnia, to mamy gwarancję, że do końca września, to świadczenie zostanie wypłacone. Po sierpniu samorządy będą miały dwa miesiące na wypłatę pieniędzy - powiedziała minister. 

 

Podkreśliła, że rząd ma zaufanie do rodzin, - "Ufamy, że dzięki tym pieniądzom tornister będzie lepiej doposażony" - dodała minister Rafalska.

 

Minister zaznaczyła, że program nie jest incydentalny, pieniądze na niego znalazły się w przyszłorocznym budżecie i mają się znaleźć w kolejnych. - "Dla rządowego programu Dobry Start to też pierwszy rok szkolny, pierwsza inauguracja, ale już wiemy, że w budżecie na 2019 rok te środki też zostały zaplanowane" - powiedziała..

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: