submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Polskim Radio 24, 28 sierpnia 2018 r.

28-08-2018

- Natura ataków związanych z 500 Plus jest wybitnie polityczna. Wrogość z jaką się spotkaliśmy, gdy wprowadzaliśmy program, była niespotykana. Część partii jednak już zdaje sobie sprawę, że atakowanie inicjatywy było błędem - powiedziała w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

 

Jak podkreślała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Rafalska, program 500 Plus spotkał się z szeroką akceptacją polskich rodzin. - Nasza inicjatywa, co zostało już potwierdzone, w istotny sposób zmieniła życie wielu rodzin, szczególnie wielodzietnych. Program ograniczył ubóstwo, stworzył szansę dla wielu dzieci - wskazywała minister, pracy i polityki społecznej, dodając przy tym, że inicjatywa pozytywnie wpłynęła również na wskaźniki dotyczące dzietności.

 

Minister odrzuciła jednocześnie zarzuty, że 500 Plus to "wspieranie patologii". - Proszę nie mówić, że z powodu programu naród się rozpił. Nic takiego się nie stało. Rodzice racjonalnie, sensownie wydają otrzymywane środki na potrzeby dzieci - przekonywała Elżbieta Rafalska. Polityka Prawa i Sprawiedliwości zaznaczyła, że jedynie w około 2000 przypadków miesięcznie świadczenie pieniężne jest zamieniane na rzeczowe. 

 

Minister Rafalska zwróciła również uwagę na wymiar międzynarodowy programu 500 Plus. - Ta inicjatywa to strzał w "10". To przełomowy program, który wzbudza zainteresowanie w innych krajach. W Unii Europejskiej wiedzą, że takie ograniczenie ubóstwa, z jakim mamy do czynienia w Polsce, jest niespotykane - powiedziała minister. 

 

W audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka szefowa MRPiPS odniosła się też do innych inicjatyw rządu PiS, takich jak matczyne emerytury czy wyprawka szkolna. - Rząd jest odpowiedzialny, wszystko musi być precyzyjnie policzone i zabezpieczone w budżecie. Na wszystkie programy są pieniądze, to nie ulega wątpliwości – zapewniała.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: