submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Portalu Nysa, 5 lutego 2016 r.

05-02-2016

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu we wtorek odbędzie się pierwsze czytanie i rozpoczną się prace nad projektem ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci – powiedziała minister Elżbieta Rafalska w urzędzie miejskim w Nysie 5 lutego. - Start programu będzie w kwietniu. Środki są zabezpieczone w budżecie państwa w wysokości ponad 17 mld zł. Proponujemy polskim rodzinom pomoc od urodzenia dziecka do 18 roku  życia. Chcemy, żeby poprawiła się dzietność polskich rodzin. Proponujemy zachętę i wsparcie od drugiego dziecka.

 

Minister Rafalska odniosła się też do problemu bezrobocia. - Mówimy, że świadczenia są ważne, ale byt rodziny gwarantowany jest przez pracę. Trwałą, pewną i najlepiej dobrze wynagradzaną. Został uruchomiony program, który pozwala na zatrudnienie przez 12 miesięcy młodych osób do 30 roku życia w taki sposób, że w pierwszym roku jest to zatrudnienie refundowane.

 

Za pośrednictwem internetowego Portalu Nysa minister Elżbieta Rafalska złożyła życzenia mieszkańcom miasta -Życzę, żeby jakość życia polskich rodzin, nyskich rodzin poprawiła się, żeby Państwo nie mieli przekonania, że w Warszawie nikt o Was nie pamięta. Ten program pokazuje, że troska rządu Beaty Szydło o polską rodzinę jest naprawdę autentyczna.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: