submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w programie „Polityka przy kawie”” w TVP 1, 31 marca 2016 r.

31-03-2016

- Jutro wchodzi w życie ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzająca w życie program „Rodzina 500 plus” i samorządy zaczną przyjmować wnioski o świadczenia – powiedziała minister Elżbieta Rafalska w programie „Polityka przy kawie” w TVP 1. – Robimy wszystko, żeby zminimalizować ewentualne zagrożenia, związane np. z systemami informatycznymi.

 

Minister Rafalska zapewniła równocześnie, że mogący się gdzieś zdarzyć jedno czy dwudniowy poślizg nic nie zmieni. – Środki finansowe są w budżecie i wszystkie uprawnione rodziny otrzymają wypłatę liczoną od 1 kwietnia.

 

Dodała też, że namawiając do zgłoszenia się z wnioskiem w późniejszym terminie, miała na myśli jedynie uniknięcie niepotrzebnego tłoku. – Uprawnionych do świadczeń jest 2,7 mln rodzin. Niezależnie od tego, ile punktów uruchomią samorządy, jeśli wszyscy ruszą pierwszego dnia, to kolejki będą nieuniknione – przestrzegła minister.

 

- Niezbędne pieniądze na realizację programu znajdą się również w przyszłym roku, bez potrzeby uciekania się do naruszania Funduszu Rezerwy Demograficznej, do czego skądinąd nie ma podstaw prawnych – stwierdziła minister Rafalska. – Nie będą również zagrożone wypłaty emerytur ani pozostałych świadczeń.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: