submenu
content

Wiceminister Bartosz Marczuk w Kontrwywiadzie RMF FM, 7 kwietnia 2016 r.

07-04-2016

- Uruchomieniem możliwości internetowego składania wniosków w programie „Rodzina 500 plus” przesunęliśmy stosunki obywatel-urząd na inny poziom – powiedział wiceminister Bartosz Marczuk. – Online złożono już 280 tys. wniosków.

 

- Kluczowy był moment startu programu, jednak gminy świetnie sobie z tym poradziły – ocenił wiceminister Marczuk. – Kolejny etap to zbieranie wniosków, papierowo i elektronicznie. Biorąc pod uwagę skalę projektu, też wszystko się udało. Teraz rusza wypłata świadczeń.

 

Wiceminister uspokoił burmistrzów – pieniędzy nie zabraknie, ani w tym, ani w przyszłym roku. Program, jeśli chodzi o główne zasady, nie będzie zmieniany. – Główny bodziec kierujemy do tych, którzy zastanawiają się, czy mieć drugie dziecko. Chodzi o przełamanie paradoksu – mamy w Polsce bardzo niski wskaźnik dzietności przy wysokich deklaracjach chęci posiadania dzieci. Na przeszkodzie w realizacji zamierzeń stoi ekonomia i poczucie bezpieczeństwa socjalnego.

 

Pytany, czy budżet stać na takie wydatki, wiceminister Marczuk odpowiedział: - Polski nie stać na dłuższe tolerowanie trudnej sytuacji polskich rodzin.  

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: