submenu
content

Wiceminister Bartosz Marczuk w Polsat News, 8 kwietnia 2016 r.

08-04-2016

Wiceminister Bartosz Marczuk przedstawił w Polsat News najnowsze dane, dotyczące liczby wniosków złożonych w programie „Rodzina 500 plus”.

 

- Elektronicznie wpłynęło już 299,6 tys. wniosków, z czego 5,5 tys. przez platformę ZUS, a 8,5 tys. przez portal Emp@tia. Pozostałą większość przesłano kanałami bankowości elektronicznej – powiedział wiceminister Marczuk. – To też dla nas nauka na przyszłość: pozwalajmy ludziom poruszać się po znanych im ścieżkach. 730 tys. wniosków złożono w wersji papierowej.

 

- Łącznie przez pierwszy tydzień wpłynęło ponad milion wniosków. Gminy poradziły sobie bardzo dobrze, nie słyszeliśmy o kolejkach ani większych problemach technicznych – stwierdził wiceminister Marczuk.

 

Przypomniał też, co możemy zrobić,  jeżeli zdarzy się popełnić błąd w wysłanym dokumencie. – Jeśli zorientujemy się sami, możemy wniosek wysłać ponownie. Jeżeli nie, otrzymamy maila z gminy z prośbą o skorygowanie danych. Można też złożyć wniosek osobiście w gminie i wyjaśnić wątpliwości u przyjmującego go urzędnika.

 

- Uruchomiliśmy nowy kanał przyjmowania wniosków, to świadczenie jest wypłacane pierwszy raz, wszyscy razem się uczymy – podsumował Bartosz Marczuk.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: