submenu
content

Wiceminister Stanisław Szwed, w Polsat News, 1 kwietnia 2016 r.

01-04-2016

- Już w nocy mieliśmy informacje, że przez systemy informatyczne ponad 1000 wniosków zostało zgłoszonych. Pojawił się dreszczyk emocji, gdy program wystartował. To dobry dzień dla polskich rodzin- mówił w Polsat News Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

- Spodziewaliśmy się, że będą kolejki, ale wielokrotnie przypominaliśmy, że nie ma żadnego zagrożenia, że wnioski można składać przez pierwsze trzy miesiące, a otrzyma się wyrównanie do 1 kwietnia - podkreślił.

 

Na pytanie, kiedy popłyną pierwsze pieniądze, minister Szwed zaznaczył, że to zależy od gminy.  

 

- Wnioski muszą być opracowane, przygotowana decyzja administracyjna, ale spodziewam się, że będzie to koniec kwietnia, początek maja.

 

Dziennikarka prowadząca rozmowę, podniosła kwestie, że nie ma bazy danych świadczeniobiorców i trzeba liczyć na uczciwość tych, którzy chcą pobrać pieniądze z programu "Rodzina 500 plus".

 

- Jeżeli ktoś składa świadczenie w celu jego wyłudzenia, podlega odpowiedzialności- podkreślił minister Szwed. Zaznaczył również, że jeśli ktoś mieszka w innym kraju i tam pobiera świadczenie na dzieci, to już nie otrzyma świadczenia z programu "500+".  Jeśli ktoś się zgłosi, musi przedstawić zaświadczenie, że nie pobiera pieniędzy w innym kraju.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: