submenu
content

Wiceminister Stanisław Szwed, Telewizja Trwam, 4 kwietnia 2016 r.

04-04-2016

- „Rodzina 500 plus” to pierwszy krok. Wokół tego programu chcemy budować politykę prorodzinną- mówił podczas programu „Rozmowy Niedokończone” w Telewizji Trwam Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Jak podkreślił,program ,,Rodzina 500 plus” cieszy się dużym zainteresowaniem. Przypomniał, że wnioski można składać również drogą elektroniczną poprzez system bankowy, ZUS-owski czy emp@tia.

 

Chcemy wdrożyć politykę mieszkaniową. Rodzina to również mieszkanie, praca i godna płaca. W tej chwili również i jazajmuję się tym w Sejmie. Dzisiaj jest trochę łatwiejsza sytuacja, jeśli chodzi o rynek pracy, bo bezrobocie jest niższe- mówił minister o planowanych projektach, które mają wesprzeć polskie rodziny. I od razu dodał:  Oczywiście w Polsce bezrobocie jest zróżnicowane i wiemy, że poziom bezrobocia na wsi czy na terenach, gdzie zawsze było wyższe bezrobocie, jest w dalszym ciągu duży, bo przecież mamy jeszcze powiaty i gminy, gdzie bezrobocie jest jeszcze powyżej 30 procent. To bardzo wysoko, ale w skali całego kraju jest ono zdecydowanie niższe i to ułatwia nam też podejmowanie decyzji i kwestii związanych z płacą. My dzisiaj mamy bardzo niski poziom płac  i musimy zrobić wszystko, żeby ten poziom zmienić oraz wprowadzić normalne stosunki pracy.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: