submenu
content

Lubuskie na plus

15-04-2016

Minister Elżbieta Rafalska 14 marca odwiedziła Gorzów Wielkopolski. Pozytywnie oceniła wdrażanie programu „Rodzina 500 plus” w województwie. Złożono tam już niemal 40 tys. wniosków, w tym ok. 8,4 tys. - online.

 

Minister wyraziła zadowolenie z przygotowania samorządów do programu i jego wdrażania w pierwszym etapie. W regionie uprawnionych do świadczenia wychowawczego jest 107 tys. dzieci z 78 tys. rodzin. Wydano już niemal 5 tys. decyzji administracyjnych. Część gmin rozpoczęła wypłaty świadczeń.

 

Minister Elżbieta Rafalska odniosła się też do apelu Konwentu Marszałków Województw RP o przekazanie samorządom województw środków na koordynację procedur programu „Rodzina 500 plus”, w sytuacji gdy dziecko lub rodzic są poza krajem. Do zadań urzędów marszałkowskich należy wówczas sprawdzenie, czy analogiczne świadczenie nie jest już pobierane w innym państwie.

 

- W tym przypadku nie można było zastosować mechanizmu prowizyjnego, jak w przypadku gmin i powiatów, czyli od ilości przekazanych środków, gdyż samorządy wojewódzkie nie zajmują się ich wypłacaniem – powiedziała minister.

 

Minister Elżbieta Rafalska pismem z dnia 22 marca 2016 r. zwróciła się do Wojewodów z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych dla marszałków województw na obsługę programu „Rodzina 500 plus”. Ministerstwo Rodziny monitoruje ten proces na bieżąco.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: