submenu
content

Wzrost ludności o 1,7 mln dzięki „Rodzina 500 plus” - konferencja z udziałem minister Elżbiety Rafalskiej

27-04-2016

Dzięki programowi „Rodzina 500 plus” do 2050 r. liczba ludności w Polsce może wzrosnąć o 1,7 mln - wynika z analiz demograficznych przedstawionych we wtorek podczas konferencji w Sejmie.

 

Zgodnie z prognozami GUS z 2014 r. w 2050 r. liczba ludności Polski miałaby spaść do 34 mln osób, z 38,5 mln w 2013 r.

 

- Kryzys demograficzny jest faktem, depresja demograficzna trwa przynajmniej od 25 lat. Wskaźniki dzietności są dramatycznie złe, więc trzeba było ten stan próbować zmienić i 500 plus to robi – powiedziała podczas konferencji Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Zdaniem minister Rafalskiej program „Rodzina 500 plus”  istotnie przyczyni się do zwiększenia liczby ludności w Polsce. - To zachęta, żeby więcej dzieci rodziło się w polskich rodzinach, do zmiany obecnego modelu rodziny. To jest budowanie bezpieczeństwa materialnego rodzin - zaznaczyła.

 

Minister rodziny zaznaczyła, że rząd chce stwarzać jak najlepsze warunki dla rodzin i wychowania dzieci. Dotyczy to także spraw mieszkaniowych, poprawy opieki zdrowotnej, ale też opieki nad osobami starszymi.

 

W konferencji „Perspektywy demograficzne jako wyzwanie dla polityki ludnościowej Polski”, zorganizowanej w Sejmie 26 kwietnia br. udział wzięli m.in. wiceministrowie resortu rodziny: Elżbieta Bojanowska, Renata Szczęch i Bartosz Marczuk. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: