submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w programie "W punkt", TV Republika. 14 lipca 2016 r.

15-07-2016

Rodzina "500 plus" to program, który w sposób rzeczywisty odmienił sytuację polskich rodzin, one odzyskały godność. Przestały borykać się z problemem dotyczącym zabezpieczenia zupełnie podstawowych potrzeb – mówiła w programie "W Punkt" minister Elżbieta Rafalska.

 

– Wszyscy czekaliśmy, aż ten etap po 1 lipca pozwoli nam na wstępną ocenę funkcjonowania programu "Rodzina 500+". Chcieliśmy także wiedzieć, czy sprawdziły się nasze szacunki - powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

Zdaniem minister liczba zgłoszonych wniosków jest zbliżona do przewidywań. W efekcie z programu już korzysta 47 proc. dzieci do 18 roku życia, a polskim rodzinom wypłacono do tej pory 5 mld zł. Na rozpatrzenie czeka jeszcze 400 tys. wniosków.

 

Minister Rafalska stwierdziła również, że widać już wpływ programu "Rodzina 500 plus" na gospodarkę. – Wiele branż korzysta z "500-tki". Chociażby branża turystyczna. Obozy, kolonie, wczasy i półkolonie, które odżyły. Widzimy także wzrost obrotów w sklepach AGD i RTV. Dotyczy to również sklepów z żywnością czy odzieżą.

 

Wypłacane rodzinom świadczenia powinny też raz na zawsze skończyć z odbieraniem dzieci rodzicom z powodu złej sytuacji materialnej. – Mam nadzieję, że te sytuacje poszły w niepamięć. Sam fakt, że jesteśmy ministerstwem rodziny, pokazuje główny cel działań naszego rządu, pokazuje że w naszej hierarchii rodzina jest najważniejsza – mówiła minister Rafalska.

 

Zapewniała również, że środki finansowe na realizację programu będą zapewnione w budżecie w roku przyszłym i w kolejnych latach. Ewentualne zmiany w programie mogą być wprowadzone po roku, kiedy zostanie dokonana jego ocena.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: