submenu
content

Wiceminister Krzysztof Michałkiewicz w audycji „Sedno sprawy”, Radio Plus, 5 stycznia 2017 r.

05-01-2017

Od 1 stycznia obowiązuje ustawa „Za życiem”. W budżecie są zapewnione pieniądze na realizację tego programu.– Łącznie, w ciągu 5 lat, przeznaczymy na ten cel 3 mld 700 mln zł – mówił wiceminister Michałkiewicz.

 

Uruchomienie programu wymaga zmian w szeregu ustaw. Jako pierwsza zostanie znowelizowana ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. - Program „Za życiem” nie był konsultowany, gdyż jest to inicjatywa rządowa, ale wszystkie konieczne do jego wprowadzenia zmiany ustaw przejdą normalny tryb konsultacji z partnerami społecznymi – zapewnił wiceminister. Program spełnia postulaty środowisk osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

 

Konieczna będzie także zmiana w ustawie o pomocy społecznej. – Chcemy poprawić dostęp osób niepełnosprawnych do środowiskowych domów samopomocy. Takie placówki powinny być w każdym powiecie – powiedział wiceminister Michałkiewicz. O liczbie miejsc w domach zadecydują według oceny własnych potrzeb samorządy. Dostaną pieniądze na ich powstanie. 

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: