submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Radiu Zachód, 23 stycznia 2017 r.

23-01-2017

 Podczas spotkania w Kancelarii Premiera mniej zajmowaliśmy się działaniami w minionym roku, a więcej planami na przyszłość – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.– Mówiliśmy o tym, że polityka rodzinna nie kończy się na programie „Rodzina 500 plus”, choć dopiero w tym roku będzie on działał przez pełne dwanaście miesięcy.

 

Minister Rafalska przy okazji po raz kolejny podkreśliła, że pieniądze na ten program – ponad 23 mld zł - są w pełni zabezpieczone w tegorocznym budżecie. - Będziemy weryfikować cały system wsparcia rodzin, udoskonalamy Kartę Dużej Rodziny, rozwijamy miejsca opieki instytucjonalnej dla małych dzieci – stwierdziła minister.

 

Zwróciła też uwagę na dobrą sytuację na rynku pracy, która pozwala na wprowadzanie zmian. – Chcemy zreformować urzędy pracy i znacząco poprawić efektywność wykorzystania środków z Funduszu Pracy – zapowiedziała minister Rafalska. Jej zdaniem dotychczasowe drobne zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia nie przynosiły oczekiwanych efektów.

 

Równie ważne jest przygotowanie przejrzystego prawa pracy, co jest zadaniem komisji kodyfikacyjnej. Powstaje także nowy model orzekania dla osób niepełnosprawnych.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: