submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Polsat News, 31 marca 2017 r.

31-03-2017

- Finansowanie programu „Rodzina 500 plus” jest gwarantowane, program jest realizowany w pełni, wszyscy uprawnieni otrzymali świadczenie – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

Dodała, że nie znalazły potwierdzenia obawy o spowodowaną programem dezaktywizację zawodową kobiet, podobnie marginalna jest skala nadużyć czy wyłudzeń świadczenia. – Jednak uważnie się przyglądamy i monitorujemy realizację programu, zwracamy się do samorządów o szczegółowe dane – zapewniła minister.

 

Od 1 października będzie obowiązywał nowy okres zasiłkowy. Kryterium dochodowe, pozwalające na ubieganie się o świadczenie na pierwsze dziecko, będzie ustalane w oparciu o dochody z 2016 r.  – Chcemy ujednolicić terminy składania wniosków o świadczenia, a także doprecyzować przepisy dotyczące opieki naprzemiennej oraz utraty i uzyskiwania dochodów, by nie pozostawiać pola do dowolnych interpretacji – zapowiedziała minister Rafalska.

 

Efekty programu najbardziej były widoczne podczas ubiegłorocznych wakacji, kiedy tak dużo dzieci – wiele z nich po raz pierwszy – wyjechało na odpoczynek. – To wyraźna zmiana polityki: rodzina znalazła się w centrum zainteresowania – podkreśliła minister Rafalska. Wyraziła też nadzieję, że zapoczątkowany pod koniec ub. roku trend wzrostu urodzin zostanie utrzymany i w 2017 r. uda się przekroczyć próg 400 tys. urodzin.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: