submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Radiu Zachód, 15 maja 2017 r.

15-05-2017

- Rząd powinien stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju rodzin. To ich siłą jest silne państwo – mówiła minister Elżbieta Rafalska przy okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Rodzin.

 

Zwróciła uwagę, że polityka rodzinna musi charakteryzować się stabilnością i dawać poczucie bezpieczeństwa. O rodzinach należy myśleć w perspektywie długofalowej. Dlatego podstawowe fundamenty programu „Rodzina 500 plus” zostaną zachowane; to świadczenie w wysokości 500 zł, z kryterium dochodowym na pierwsze dziecko.

 

Proponowane zmiany będą służyły ujednoliceniu przepisów. – Nie powinny one dawać swobody interpretacyjnej – tłumaczyła minister. - Przepisy zostaną także uszczelnione.

 

Minister Rafalska przypomniała też, że na poprawę sytuacji rodzin ma też wpływ bardzo dobra sytuacja na rynku pracy. – Podstawą bytu rodzin jest oparcie o dochód z pracy – podkreśliła minister.

 

Wyraziła też nadzieję, że zarówno zaczynający dominować rynek pracownika, malejące bezrobocie i wzrastające zarobki, jak i otoczenie programu 500+, a więc rozwijający się system opieki na małymi dziećmi, spowodują zmiany nastawień emigracyjnych młodego pokolenia. – O wyjeździe często decyduje ciekawość świata, młodzi uczą się języka, poznają inna kulturę, zdobywają doświadczenie. Ważne, żeby chcieli wrócić do kraju – powiedziała minister Rafalska. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: