submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Radiu Zachód, 29 maja 2017 r.

29-05-2017

Od 17 lat budżet państwa nie był w tak dobrej sytuacji. Mamy niski deficyt i szybko rosnące wpływy z VAT. Zdaniem minister Elżbiety Rafalskiej ma w tym swój udział program „Rodzina 500 plus”. Taka sytuacja gwarantuje również wypłaty świadczeń z programu i ułatwia obniżenie wieku emerytalnego.

 

- W tym przypadku konto FUS zasilą także środki kierowane z OFE w ramach tzw. „suwaka bezpieczeństwa” – uzupełniła minister.

 

W jej opinii problem demograficzny nie dotyczy jedynie woj. lubuskiego czy Polski. Zmaga się z nim cała Europa. – Dyskutowaliśmy o tym na niedawnym Forum Demograficznym w Budapeszcie – przypomniała minister Rafalska – zastanawiając się, jak stworzyć warunku do zmiany modelu rodziny z 2+1 na przynajmniej 2+2.

 

- By to osiągnąć, oprócz programów prorodzinnych, takich jak 500+, potrzebne jest jeszcze stworzenie dobrych warunków pracy i zapewnienie opieki na małymi dziećmi – mówiła minister Rafalska.

 

Rząd znacznie zwiększa nakłady finansowe na ten cel, by ułatwić kobietom powrót do pracy. – Liczymy na aktywny udział samorządów – dodała minister.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: