submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w "Gość Poranka" w TVP Info, 31 lipca 2017 r.

01-08-2017

- "Pamiętajmy, że zaczyna się nowy okres świadczeniowy, jeśli chcemy zachować ciągłość w wypłacaniu świadczenia należy złożyć wniosek" – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

Od 1 sierpnia należy złożyć nowy wniosek o 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu „Rodzina 500 +” jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Wnioski można złożyć osobiście, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez internet (poprzez ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną).

 

Szefowa resortu rodziny powiedziała, że polityka prorodzinna jest najważniejszym celem rządu Prawa i Sprawiedliwości i pieniądze na program „Rodzina 500+” są zabezpieczone w budżecie.

 

- "Dzisiaj bez najmniejszych trudności program jest finansowany i większość Polaków nie wyobraża sobie by mogło być inaczej" – powiedziała minister Rafalska.

 

Minister Rafalska odniosła się także do kwestii wsparcia emerytów. Podkreśliła, że chodzi o jednorazowy dodatek dla tych osób, które otrzymują najniższe świadczenia – Jesteśmy na wstępnym etapie prac, dlatego trudno jest powiedzieć jaka to będzie kwota – powiedziała minister.

 

Szefowa resortu skomentowała także dobrą sytuację na rynku pracy. Powiedziała, że w optymistycznym wariancie resort przewiduje, że bezrobocie spadnie poniżej 7% do końca roku.

 

Na zakończenie programu minister Elżbieta Rafalska dodała, że w bieżącym roku odnotowano wzrost liczby urodzeń.

 

To oznacza, że program „Rodzina 500+” realizuje swój cel pronatalistyczny.

 

- "Cieszymy się z każdych narodzin, moim zdaniem 400 tys. urodzeń w 2017 r. jest wciąż realne "– dodała minister.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: