submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Rzeczpospolita TV, 1 sierpnia 2017 r.

01-08-2017

- "Od dzisiaj  można składać wnioski na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 października i będzie trwał do 30 września" – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

Szefowa resortu rodziny przypomniała, że rodziny, które nadal chcą otrzymywać świadczenia muszą złożyć nowy wniosek. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje wypłatę w październiku i ciągłość w wypłacaniu świadczenia.

 

Minister przekazała najnowsze dane dot. liczby złożonych wniosków online. Do godz. 12.00 złożono 22 tys. wniosków elektronicznych, w tym jedynie 2 wnioski były błędnie wypełnione.

 

Należy pamiętać, że wnioski można złożyć osobiście, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez internet (poprzez ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

 

Minister Rafalska powiedziała również o zmianach w programie dotyczących niepożądanych zjawisk, które polegały m.in. na dopasowywaniu przez rodziców dochodu do kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko czy też pobieraniu świadczenia wychowawczego przez osoby niezamieszkujące w Polsce.

 

Na zakończenie szefowa resortu rodziny odniosła się do kwestii dezaktywizacji kobiet spowodowanych programem „Rodzina 500+” – "Nie było żadnych twardych danych świadczących o dezaktywizacji kobiet" – powiedziała minister. - "Bierność zawodowa kobiet spada, kobiety mają świadomość, że mogą liczyć na wyższe wynagrodzenia" – dodała.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: