submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w „Sygnałach Dnia”, PR1, 9 listopada 2017 r.

09-11-2017

2018 rok to będzie kontynuacja rządowych programów, takich jak „Rodzina 500 plus+” i „Maluch+” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

- 2018 rok to będzie kontynuacja rządowych programów, takich jak „Rodzina 500 plus+” i „Maluch+”– powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Od 1 października trwa nowy okres zasiłkowy. W programie „Rodzina 500 plus+” wydano ponad 2 mln decyzji. Będą one obowiązywały do września 2018 r., więc w tym czasie nic się w nim nie zmieni. W przyszłym roku będą także finalizowane prace nad nowym kodeksem pracy i system orzecznictwa.

 

Program Maluch+ otrzymał znacznie większe środki finansowe. – Dotychczas było to 150 mln zł, w tej edycji jest 450 mln – mówiła minister Rafalska. 200 mln zł pochodzi ze środków Funduszu Pracy. – Widzimy związek między aktywnością zawodową rodziców, a dostępnością do miejsc opieki nad dzieckiem – argumentowała minister. W 70 proc. gmin nie ma żłobków, a opieką objętych jest zaledwie 10 proc. dzieci. - Dlatego wprowadziliśmy ułatwienia, dla podmiotów korzystających z programu. Minister Rafalska przypomniała, ze 17 i 24 listopada upływają terminy ubiegania się o dotacje.

 

- Bezrobotnych jest coraz mniej, nieco ponad milion, ale wierzę, że w 2018 roku będzie ich poniżej tej liczby– powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Wielu z nich to długotrwale bezrobotni, często starsi, chorzy lub bez kwalifikacji. To oni w pierwszej kolejności korzystają z obniżonego wieku emerytalnego.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: