Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Trwają polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego i kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Angeli Merkel.
Sejm RP 23 października uchwalił ustawę zakładającą utworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.
więcej
Z zaledwie 2 w 2015 r. do 21 w 2018 r. wzrośnie liczba domów i klubów „Senior +” w województwie lubuskim. To dodatkowe 500 miejsc. Oprócz tego ponad 60 tys. rodzin objętych programem „Rodzina 500 +”, blisko 109 tys. już wpłaconych świadczeń „Dobry start” i 13,7 mln zł na program „Maluch +” – to tylko niektóre z elementów polityki społecznej realizowanej w tym regionie.
więcejW ramach IV Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego wręczono statuetki i wyróżnienie "Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018". Nagrodą uhonorowano m. in. minister Elżbietę Rafalską.
więcejTo właśnie w województwie pomorskim odnotowano największy spadek ubóstwa skrajnego – w porównaniu z 2015 r., w roku 2017 spadek wyniósł aż 65,1%. To jeden z wielu pozytywnych efektów polityki społecznej prowadzonej w tym regionie.
Od początku trwania programu „Rodzina 500 +”, czyli od kwietnia 2016 r., do rodzin z województwa lubelskiego trafiło w sumie ponad 3,5 mld zł. Dotychczas w Lubelskiem programem objętych zostały 157,5 tys. rodzin. Z kolei do końca września br. w ramach programu „Dobry start” wypłacono świadczenia dla ponad 230 tys. dzieci.
14,1% - o tyle wzrósł wskaźnik dzietności w województwie wielkopolskim od 2015 do 2017 r. Dane procentowe niewiele jednak mówią. Twarde statystyki są takie – w 2015 r. w Wielkopolsce urodziło się 36 760 dzieci, a dwa lata później – 42 410. To wzrost, który bez wątpienia jest zasługą prorodzinnej polityki społecznej realizowanej w Polsce i w regionie.
Ponad 134,3 tys. rodzin objętych programem „Rodzina 500+”, 224,1 tys. już wypłaconych świadczeń na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”, więcej miejsc opieki nad seniorami – to krótkie podsumowanie realizacji polityki społecznej w województwie kujawsko-pomorskim.
więcejPolska zajęła wysokie 30. miejsce w pierwszym Indeksie Kapitału Ludzkiego opracowanym przez Bank Światowy. Co więcej, raport międzynarodowych ekspertów z Oxfam wskazuje, że nasz kraj zajmuje dzisiaj pierwsze miejsce w świecie w wydatkach na walkę z nierównościami społecznymi. To nie wszystko. Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu, ubóstwo wśród dzieci w Polsce jest nawet niższe niż w Niemczech czy Szwecji.
więcejW województwie łódzkim 26% wszystkich rodzin pobierających świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+” otrzymuje pieniądze na pierwsze dziecko. Z kolei do końca września w tym regionie wypłacono prawie 257 tys. świadczeń na wyprawkę szkolną w ramach „Dobrego Startu”. A to tylko fragment polityki społecznej realizowanej w Łódzkiem.