Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Końcowy raport z implementacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich został sporządzony przez Bank Światowy i zawiera szczegółowe informacje z zakresu m.in. stopnia realizacji zakładanych celów, kosztów, nakładów, wyników oraz oceny zaangażowania poszczególnych podmiotów odpowiedzialnych za realizację PPWOW.
więcejProgram Integracji Społecznej realizowany był w latach 2007 - 2010 w 500 gminach 13 województw i objął swymi usługami około 1 mln osób.
więcejOpracowane w ramach realizacji Programu Integracji Społecznej publikacje, które można pobrać poniżej, stanowią źródło cennych informacji z zakresu integracji społecznej dla decydentów, organizacji pozarządowych oraz osób korzystających z usług publicznych.
więcejOd 14 października 2011 roku zmieniają się adresy e-mailowe członków Zespołu Zarządzającego Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zgodnie z listą poniżej:
więcej
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, administrator programu, planuje zatrudnić konsultanta (wykonawcę), który zapewni efektywne i terminowe świadczenie usług związanych z końcową oceną Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. W tym celu, zadaniem konsultanta będzie zapewnienie zaangażowania zespołu ekspertów, spełniających określone niżej wymagania. Okres realizacji kontraktu – do 30 grudnia 2011 r.
więcej
Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze Dobre Praktyki Programu Integracji Społecznej, zgłoszone do Akademii Integracji Społecznej.
Wpłynęły 64 zgłoszenia z 12 województw. Ostatecznie uhonorowano 30 gmin.
30 stycznia do Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich przystąpiło trzynaste województwo, łódzkie (Marszałek Województwa Łódzkiego podpisał porozumienie z MPiPS.) Program działa już w 12 województwach, docelowo ma objąć 500 gmin z 13 województw.
W dziewięciu województwach oficjalnie zaczął działać Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich. Kolejne konferencje inaugurujące program w danym województwie odbędą się: 13 grudnia w Białymstoku, 14 grudnia w Gdańsku i 19 grudnia w Toruniu. W sumie w ramach PPWOW co piąta gmina w Polsce otrzyma pieniądze na rozwiązywania ważnych problemów społecznych.
7 kwietnia 2006 r. podpisana została umowa pomiędzy Bankiem Światowym a polskim rządem w sprawie pożyczki na finansowanie PPWOW. Ma on trwać do końca 2009 r. Program składa się z trzech części – Programu Integracji Społecznej, reformy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz kampanii informacyjno-promocyjnej na temat problemów integracji społecznej.
więcejRząd Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał kredyt z Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW).
więcejZespół zarządzający programem PPWOW uprzejmie informuje, że rozpoczęto proces rekrutacji na stanowiska Konsultantów Regionalnych w województwach dolnośląskim, mazowieckim, pomorskim i zachodniopomorskim.
więcej