Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Departament Pomocy i Integracji Społecznej przekazuje komunikat dla Centrów Integracji Społecznej – wolne dni od zajęć dla osób należących do kościołów i innych związków wyznaniowych (głównie wyznania prawosławnego)
więcejPrzedstawiamy informację zawierającą wskazówki odnośnie problemów związanych ze statusem bezrobotnego uczestnika zajęć w cis, odprowadzania za takiego uczestnika składek zdrowotnych, a także współpracy pomiędzy powiatowymi urzędami pracy, ośrodkami pomocy społecznej i centrami integracji społecznej
więcejMinisterstwo przyjęło zakończoną pracę badawczą Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, dotyczącą projektu pt: Monitoring ustawy o zatrudneniu socjalnym
więcejW Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej 4 września 2006 r. odbyła się konferencja podsumowująca konsultacje Krajowego Planu Działań na rzecz Integracji Społecznej na lata 2006 - 2008. Dyskusje panelowe dotyczyły obszarów: ”Krajowy Plan Działań na rzecz Integracji Społecznej w kontekście dialogu społecznego i obywatelskiego” oraz „Krajowy Plan Działań na rzecz Integracji Społecznej w kontekście badań oraz polityki rządu”
więcejPolska podpisała umowę z Bankiem Światowym na pożyczkę, finansującą Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich. W ramach Programu Integracji Społecznej ok. 40 mln euro trafi do 500 najbiedniejszych gmin w całej Polsce.
więcejMPiPS ogłasza konkurs na tworzenie i funkcjonowanie Klubów Integracji Społecznej. Termin składania wniosków upływa 12 maja 2006 r.
więcejNarodowa Strategia Integracji Społecznej Dla Polski
na stronie www.mpips.gov.pl w zakładce Narodowa Strategia Integracji Społecznej
więcejKonkurs na promocję, szkolenie i monitoring w zakresie zadań ustawy o zatrudnieniu socjalnym oraz monitoring działania ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
więcej
Po raz pierwszy w historii Unia Europejska zatwierdza dokument dotyczący polityki w zakresie ubóstwa i wykluczenia społecznego. Dokumentując i analizując sytuację we wszystkich Państwach Członkowskich oraz określając podstawowe wyzwania jakie niesie przyszłość, niniejszy Wspólny Raport na temat Reintegracji Społecznej stanowi przyczynek do wzmocnienia europejskiego modelu społecznego. Jest to zatem znaczący postęp na drodze do osiągnięcia strategicznego celu UE jakim jest większa spójność społeczna w Unii w okresie 2001-2010.
więcej