Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
1 września 2010 roku został powołany Koordynator Programu "Solidarność pokoleń. Działania dla zwiększenia efektywności zawodowej osób w wieku 50+" - Pani dr Elwira Gross-Gołacka.
Rolą Krajowego Koordynatora jest bieżące monitorowanie realizacji działań zapisanych w Programie oraz gromadzenie informacji dotyczących osiągania założonych celów i wskaźników realizacji.
Dane kontaktowe:
e-mail:
tel.: (22) 661-12-97
faks: (22) 661-12-43
Publikujemy opracowany w Departamencie Funduszy MPiPS poradnik, informujący o pomocy dla pracowników i przedsiębiorców, dotkniętych skutkami powodzi w 2010 r. Środki finansowe przeznaczone na ten cel pochodzą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Funduszu Pracy.
więcejMPiPS poleca biuletyn informacyjny dla byłych pracowników przemysłu stoczniowego pt. „Wsparcie w powrocie na rynek pracy”. Przedstawiono w nim informacje na temat wsparcia udzielanego przez różne instytucje, z jakiego mogą skorzystać osoby tracące pracę, lub zagrożone jej utratą w stoczniach i zakładach kooperujących ze stoczniami.
więcejKonferencja „Flexicurity w Polsce. Diagnoza i rekomendacje” odbyła się w MPiPS 11 lutego 2010 r. Była ona elementem projektu „Ocena wdrożenia modelu flexicurity w polskiej polityce rynku pracy oraz rekomendacje dalszych działań”, który jest współfinansowany z funduszu PROGRESS zarządzanego przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Równości Szans.
więcejPodczas konferencji zostanie przedstawiony raport z badań nad realizacją flexicurity Polsce.
więcejMPiPS w 2010 roku uruchomi dodatkowe środki Funduszu Pracy, w wysokości 300 mln zł, na realizację programu, którego celem będzie aktywizacja zawodowa osób do 30 roku życia oraz ich wsparcie w zakresie skutecznego wejścia na rynek pracy
więcejOsoby młode w Polsce bardzo dotkliwie odczuły skutki kryzysu na rynku pracy. Najnowszy raport OECD dotyczący Polski wskazuje, że w celu wsparcia tej grupy osób, rząd powinien bardziej zaangażować się w szkolenia zawodowe oraz czasowo zmniejszyć koszty zatrudnienia absolwentów o niskich kwalifikacjach.
więcej