Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Ministerstwo promuje prace społecznie użyteczne. Przygotowało publikację, mającą pomagać gminom przy organizacji takich prac.
więcej- Najbliższe cztery miesiące będą bardzo ważne, jeśli chodzi o otwarcie unijnych rynków pracy i swobodny przepływ pracowników w ramach UE – powiedział minister pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz podczas briefingu prasowego, który odbył się 23 stycznia br.
więcejDo 25 listopada 2005 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało 205 powiatowym urzędom pracy 26 263,6 tys. złotych dofinansowania z rezerwy Funduszu Pracy na realizację Programu “Pierwszy Biznes”.
więcejPomimo interwencji polskiego, jak i francuskiego Centrum Solvit, władze francuskie odmówiły przedłużenia stażystom z Polski kart pobytu i nie zezwoliły na dostęp do francuskiego rynku pracy.
więcej- Podniesienie świadomości w zakresie mobilności zawodowej i przestrzennej, to podstawowy cel, jaki postawiła sobie Komisja Europejska, ogłaszając rok 2006, Europejskim Rokiem Mobilności Pracowników – powiedział Janusz Grzyb, Zastępca Dyrektora Departamentu Europejskich Spraw Gospodarczych w MG.
więcejW jakich okolicznościach osoba, która nie stawiła się na stażu, przygotowaniu zawodowym lub szkoleniu, może jednak pobrać dodatek szkoleniowy lub stypendium? I w jakim okresie je otrzyma?
więcejOd 1 listopada osoba poszukująca pracy może być zarejestrowana w kilku dowolnie wybranych urzędach pracy – mówi rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy.
więcejPrezentowany dzisiaj raport o zatrudnieniu proponuje nowe spojrzenie na rynek pracy. Z kolei inny raport, również przygotowany w MGiP, o służbach zatrudnienia, stanowi próbę „odczarowania” ich funkcjonowania w kontekście Strategii Lizbońskiej oraz problemów polskiego rynku pracy – powiedział Jacek Męcina, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy podczas, ósmego w tej kadencji, posiedzenia Naczelnej Rady Zatrudnienia.
Od 1 listopada obowiązywać będą nowe wnioski, które muszą składać agencje pośrednictwa pracy. Ich wzory określa rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z dnia 13 października 2005 r. w sprawie wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia oraz informacji składanych przez agencje zatrudnienia.
więcejWskaźnik zatrudnienia w Polsce jest niższy o 13 punktów proc. w porównaniu do krajów „starej” Unii i o 9 punktów proc. niż w pozostałych nowych krajach członkowskich. Różnica między Polską a unijną piętnastką w przeważającej części spowodowana jest niższą aktywnością zawodową najstarszych i najmłodszych uczestników rynku pracy. Za pozostałą część odpowiada przede wszystkim niższy poziom wykształcenia oraz odmienna struktura demograficzna.
więcej