Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności i zaprasza podmioty uprawnione do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Dotację można uzyskać na realizację działań w ramach następującego celu szczegółowego:
Cel nr 3: Zmiana standardów placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych tj.: ogrzewalni, noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych.
Na realizację projektów w ramach „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności” Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczył dodatkową kwotę w wysokości 1 269 306 zł.Minimalna kwota dotacji na realizację jednego projektu wynosi 50 000 zł.
Oferty konkursowe należy przesłać do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do dnia 3 lipca 2017 r.
W dniu 24 maja 2017 r. Podsekretarza Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki uzupełniającego otwartego konkursu ofert pn. „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” – edycja 2017 r.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 19 maja 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 15 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 9 ofert.
Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 6ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Wśród pozytywnie ocenionych znalazło się 5 fundacji oraz jedno stowarzyszenie.
Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 17 do 20,5 pkt. (ocena maksymalna 22 pkt.).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie bez zbędnej zwłoki wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:
- oświadczenia o przyjęciu dotacji;
- dwóch egzemplarzy umowy podpisanej przez osoby uprawnione – wg załączonego wzoru;
- uaktualniony harmonogram/kosztorys realizacji zadania, jeśli dotyczy.
Oświadczenie o przyjęciu dotacji można składać:
- elektronicznie na adres:
- na numer fax-u 22-661-12-76
- na adres: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Departament Pomocy i Integracji Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00 – 515 Warszawa.
Uwaga: wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać lub modyfikować.
W dniu 24 maja 2017 r. Podsekretarz Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki otwartego uzupełniającego konkursu ofert pn. „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego” - edycja 2017 r.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 22 maja 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 6 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie ocenione zostały 2 oferty. Przedstawiona Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lista podmiotów, których oferty zostały poddane również ocenie merytorycznej zawierała 4 oferentów.
Komisja Konkursowa zarekomendowała Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 4oferty podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne z wykorzystaniem udzielonej dotacji. Wśród podmiotów, których oferty zostały ocenione pozytywnie znalazły się dwie jednostki samorządu terytorialnego, jedno stowarzyszenie oraz jedna fundacja.
Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 25 do 31 punktów (ocena maksymalna 34 punkty).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie w terminie 7 dni od dnia ukazania się wyników konkursu na stronie Ministerstwa wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:
Oświadczenia o przyjęciu dotacji można składać:
UWAGA: Wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać lub modyfikować.
W dniu 24 maja 2017 r. Podsekretarz Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki uzupełniającego otwartego konkursu ofert pn. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2017 r.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 19 maja 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 18 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 10 ofert.
Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 8 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Wśród pozytywnie ocenionych znalazło się trzy jednostki samorządu terytorialnego, cztery stowarzyszenia i jedna fundacja.
Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 19,5 do 27 punktów (ocena maksymalna 28 pkt.).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie w terminie 7 dni od ukazania się wyników na stronie ministerstwa wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:
Oświadczenia można składać:
- drogą elektroniczną, na adres:
- numer fax’u: (22) 661-12-76
- lub na adres: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Pomocy i Integracji Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa
Wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać czy modyfikować.
Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 31 marca 2017 r. zaakceptowała ostateczną listę podmiotów, które uzyskały dofinansowanie w otwartym konkursie ofert w ramach „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności”, Edycja 2017.
Poniżej przedstawiamy kilka informacji dotyczących niniejszego konkursu:
W wyniku weryfikacji 80 ofert dokonanej przez Komisję Konkursowej MRPiPS, ostateczny podział na grupy kwalifikacyjne przedstawia się następująco:
- 19 pkt- 15 ofert
- 18 pkt- 34 oferty
- 17 pkt- 5 ofert
- 16 pkt- 6 ofert
- 15 pkt- 3 oferty
- 14 pkt- 1 oferta
- 13 pkt- 1 oferta
- 12 pkt- 1 oferta
- 0 pkt- 14 ofert nie spełniło wymogów formalnych
Komisja Konkursowa postanowiła zarekomendować Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do dofinansowania w 2017 roku 49 ofert konkursowych, w tym:
– 15 ofert ocenionych na 19 punktów
– 34 oferty ocenione na 18 punktów
Poniżej zamieszczamy tabelę z wykazem organizacji, które otrzymają dotacje w ramach „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności” Edycja 2017, oraz rejestr wszystkich organizacji, które złożyły swoje oferty w ramach konkursu.
Wszystkie organizacje dofinansowane w tegorocznej edycji konkursu powinny jak najszybciej przesłać do siedziby Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRPiPS
(ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa):
– oświadczenie, że organizacja akceptuje przyznaną kwotę dotacji,
– oświadczenie, że na realizację projektu wybranego w konkursie ofert Oferent nie otrzymał dotacji z innych źródeł (nie dotyczy to zadeklarowanego wkładu własnego pochodzącego z innych źródeł),
– oświadczenie, że Oferent zapewni na realizację projektu środki finansowe z wkładu własnego określonego w ofercie,
– 2 egzemplarze wypełnionej umowy
– 2 egzemplarze uaktualnionego kosztorysu (jeśli nastąpiła zmiana wysokości przyznanej dotacji w stosunku do tej wnioskowanej przez organizację),
Wzór umowy zostanie w najbliższym czasie przesłany do organizacji, które otrzymają dotacje, drogą elektroniczną.
W dniu 29 marca 2017 r. Podsekretarz Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki otwartego konkursu ofert pn. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2017 r.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 20 marca 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 35 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 22 oferty.
Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 13 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Wśród pozytywnie ocenionych znalazło się sześć jednostek samorządu terytorialnego, pięć stowarzyszeń i jedna organizacja kościelna. Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 19 do 27 punktów (ocena maksymalna 28 pkt.).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie w terminie 7 dni od ukazania się wyników na stronie ministerstwa wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:
- oświadczenia o przyjęciu dotacji;
- dwóch egzemplarzy umowy podpisanej przez osoby uprawnione (w przypadku podmiotów reprezentujących sektor pozarządowy zgodnie z wpisem do KRS,
a w przypadku samorządu gmin również przez Skarbnika) – wg załączonego wzoru
- uaktualniony harmonogram i kosztorys realizacji zadania.
Oświadczenia można składać:
- drogą elektroniczną, na adres:
- numer fax’u: (22) 661-12-76
- lub na adres: Departament Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa
Wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać czy modyfikować.
31.03.17
W dniu 28 i 29 marca 2017 r. zostały zatwierdzone przez Ministra, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wyniki otwartych konkursów ofert ogłoszonych w ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”, tj.:
Z uwagi na niewykorzystane w pełni kwoty przeznaczone na realizację ww. konkursów, niezbędne jest ogłoszenie konkursów uzupełniających.
W związku z powyższym Minister Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 23 ust.1 pkt 7a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2016 r. poz. 930 ze zm.) ogłasza uzupełniające otwarte konkursy ofertw ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020” i zaprasza podmioty uprawnione, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (organizacje pozarządowe wymienione w art. 3 ust. 2 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, samorządy gmin jak również instytucje tworzące centra i kluby integracji społecznej, o których mowa w art. 3 ust. 2 oraz 18 ust. 1 ustawy z 13 czerwca 2003 r o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1828) do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów w ramach poszczególnych konkursów ofert z zakresu pomocy środowiskowej dla młodzieży, jak również aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz osób wykluczonych społecznie i zawodowo.
Termin realizacji zadania publicznego określa się od 1 czerwca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.
Wzór oferty konkursowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r., w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań
(Dz. U. z 2016 r., poz.1300).
W dniu 29 marca 2017 r. Podsekretarz Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki otwartego konkursu ofert pn. „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego” - edycja 2017 r.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 20 marca 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 14 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie ocenionych zostało 6 ofert. Przedstawiona Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lista podmiotów, których oferty zostały poddane również ocenie merytorycznej zawierała 8 oferentów.
Komisja Konkursowa zarekomendowała Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 8 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne z wykorzystaniem udzielonej dotacji. Wśród podmiotów, których oferty zostały ocenione pozytywnie znalazły się dwie jednostki samorządu terytorialnego i sześć stowarzyszeń.
Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 25,5 do 33,5 punktów (ocena maksymalna 34 punkty).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie w terminie 7 dni od dnia ukazania się wyników konkursu na stronie Ministerstwa wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:
Oświadczenia o przyjęciu dotacji można składać:
UWAGA: Wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać lub modyfikować.
31.03.17
W dniu 28 i 29 marca 2017 r. zostały zatwierdzone przez Ministra, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wyniki otwartych konkursów ofert ogłoszonych w ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”, tj.:
Z uwagi na niewykorzystane w pełni kwoty przeznaczone na realizację ww. konkursów, niezbędne jest ogłoszenie konkursów uzupełniających.
W związku z powyższym Minister Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 23 ust.1 pkt 7a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2016 r. poz. 930 ze zm.) ogłasza uzupełniające otwarte konkursy ofertw ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020” i zaprasza podmioty uprawnione, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (organizacje pozarządowe wymienione w art. 3 ust. 2 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, samorządy gmin jak również instytucje tworzące centra i kluby integracji społecznej, o których mowa w art. 3 ust. 2 oraz 18 ust. 1 ustawy z 13 czerwca 2003 r o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1828) do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów w ramach poszczególnych konkursów ofert z zakresu pomocy środowiskowej dla młodzieży, jak również aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz osób wykluczonych społecznie i zawodowo.
Termin realizacji zadania publicznego określa się od 1 czerwca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.
Wzór oferty konkursowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r., w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań
(Dz. U. z 2016 r., poz.1300).
Podsekretarza Stanu Elżbieta Bojanowska 28 marca br., zaakceptowała wyniki otwartego konkursu ofert pn. „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” – edycja 2017 r., rozpisanego w Programie „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dokonała w dniu 20 marca 2017 r. oceny 28 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 18 ofert.
Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 10 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Rekomendowane oferty, wg uśrednionych ocen uzyskały od 19,5 do 14 punktów (ocena maksymalna 22 pkt.).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie bez zbędnej zwłoki wymaganej dokumentacji (zgodnie z częścią VIII ogłoszenia o konkursie) w celu zawarcia umowy, w tym:
31.03.17
W dniu 28 i 29 marca 2017 r. zostały zatwierdzone przez Ministra, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wyniki otwartych konkursów ofert ogłoszonych w ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”, tj.:
Z uwagi na niewykorzystane w pełni kwoty przeznaczone na realizację ww. konkursów, niezbędne jest ogłoszenie konkursów uzupełniających.
W związku z powyższym Minister Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 23 ust.1 pkt 7a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2016 r. poz. 930 ze zm.) ogłasza uzupełniające otwarte konkursy ofertw ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020” i zaprasza podmioty uprawnione, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (organizacje pozarządowe wymienione w art. 3 ust. 2 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, samorządy gmin jak również instytucje tworzące centra i kluby integracji społecznej, o których mowa w art. 3 ust. 2 oraz 18 ust. 1 ustawy z 13 czerwca 2003 r o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1828) do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów w ramach poszczególnych konkursów ofert z zakresu pomocy środowiskowej dla młodzieży, jak również aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz osób wykluczonych społecznie i zawodowo.
Termin realizacji zadania publicznego określa się od 1 czerwca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.
Wzór oferty konkursowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r., w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań
(Dz. U. z 2016 r., poz.1300).
Do dystrybucji żywności, przeznaczonej dla najbardziej potrzebujących, na terenie całej Polski wybrano: Federację Polskich Banków Żywności (która uzyskała w konkursie 22,5 pkt.), Caritas Polska (21,5 pkt), Polski Komitet Pomocy Społecznej (20,5 pkt.) oraz Polski Czerwony Krzyż (18,5 pkt).
Zgodnie z treścią Ogłoszenia o otwartym konkursie ofert na finansowe wsparcie projektów realizowanych w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017, w przypadku nie wyczerpania kwoty programowej komisja konkursowa zwraca się do Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich o nadesłanie trzech kolejnych najlepiej ocenionych ofert (Dział V „Tryb i terminy wyboru ofert”, pkt 6).
Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 lutego 2017 r. po dokonaniu oceny formalnej oraz merytorycznej nadesłanych ofert informuje, iż kwota programowa w wysokości 3 000 000,00 zł przeznaczona na realizację konkursu, nie została wyczerpana.
Zatem, korzystając z wyżej przytoczonego zapisu, zwrócono się do Wydziałów Polityki Społecznych Urzędów Wojewódzkich o nadesłanie trzech kolejnych najlepiej ocenionych wniosków.
Wobec zaistniałej sytuacji zmianie ulega również termin rozstrzygnięcia konkursu, który oznacza się na dzień 11 kwietnia 2017 r.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje o wynikach I etapu konkursu plastycznego dla domów pomocy społecznej i ośrodków wsparcia pn. „Rodzina w moich oczach”.
Prace zakwalifikowane do II etapu konkursu prosimy nadsyłać do dnia 15 marca 2017 r.
(liczy się data stempla pocztowego) na adres:
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Departament Pomocy i Integracji Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa
W związku z dużą liczbą prac zgłoszonych do konkursu plastycznego „Rodzina w moich oczach”, na podstawie § 15 Regulaminu konkursu plastycznego dla domów pomocy społecznej i ośrodków wsparcia, zmianie ulegają terminy poszczególnych jego etapów.
Termin ogłoszenia listy prac zakwalifikowanych do konkursu:
24 lutego 2017 r. (informacje podane zostaną wyłącznie na stronie MRPiPS oraz BIP MRPiPS)
Termin i miejsce przesyłania prac zakwalifikowanych do konkursu:
15 marca 2017 r. (liczy się data stempla pocztowego), na adres: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa
Termin ogłoszenia wyników konkursu:
27 marca 2017 r. (informacje podane zostaną wyłącznie na stronie MRPiPS oraz BIP MRPiPS)
Termin wręczenia nagród oraz termin wystawy pokonkursowej:
7 kwietnia 2017 r.
Zmiana regulaminu konkursu, w tym wzoru oferty
1. W części Forma i sposób udzielania wnioskodawcy wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu dodaje się zapis:
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zastrzega sobie możliwość anulowania konkursu w całości bądź w części, w szczególności w przypadku wprowadzenia istotnych zmian w przepisach prawa mających wpływ na warunki przeprowadzenia konkursu lub zdarzeń o charakterze siły wyższej.
2. We wzorze oferty, w części IV pkt 4 zdanie drugie otrzymuje brzmienie:
Sieć powinna być wykazana z uwzględnieniem liczby OPR i OPL w podziale na województwa oraz gmin/OPS-ów planowanych do objęcia wsparciem w ramach Podprogramu 2017
i Podprogramu 2018 (w odniesieniu do każdej z gmin).
Uzasadnienie zmian
Celem uniknięcia wątpliwości w zakresie dopuszczalności anulowania konkursu w przypadku wprowadzenia istotnych zmian w przepisach prawa mających wpływ na warunki przeprowadzenia konkursu lub zdarzeń o charakterze siły wyższej, Instytucja Zarządzająca wprowadza do regulaminu konkursu na wybór organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym w Podprogramie 2017 i Podprogramie 2018 zapis dotyczący możliwości anulowania konkursu bądź jednego z Podprogramów.
Usuwa się również omyłkę pisarską w przypadku zmiany we wzorze oferty".
30 stycznia 2017 r.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jako Instytucja Zarządzająca w systemie realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 (PO PŻ) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, ogłasza konkurs na wybór organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym celem udziału w dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących i prowadzenia działań towarzyszących
Nazwa i adres instytucji ogłaszającej konkurs:
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa
Przedmiot konkursu:
Przedmiotem konkursu jest wybór organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym celem realizacji projektów polegających na dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących i prowadzenia działań towarzyszących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 (PO PŻ), w Podprogramie 2017 i Podprogramie 2018.
Podstawą realizacji PO PŻ w Polsce jest rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Dz.U.UE.L.2014.72.1) oraz ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 930 i 1583), w brzmieniu ustalonym przez art. 85 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2016 r. poz.217).
Ogólnym celem Funduszu jest propagowanie spójności społecznej w Unii Europejskiej,
a zatem przyczynienie się do osiągnięcia celów dotyczących ograniczania ubóstwa zawartych w Strategii „Europa 2020”. Oprócz realizacji celu ogólnego Fundusz przyczynia się do osiągnięcia celu szczegółowego, jakim jest ograniczenie najcięższych form ubóstwa w UE przez udzielanie niefinansowego wsparcia osobom najbardziej potrzebującym.
Do głównych obszarów działań finansowanych z Funduszu należeć będzie ograniczanie niedoboru żywności wśród osób najbardziej potrzebujących.
Wyłonione w naborze podmioty będą mogły wziąć udział w działaniach PO PŻ w Podprogramie 2017 i Podprogramie 2018 pod warunkiem posiadania prawnych i faktycznych możliwości realizacji zadań objętych PO PŻ oraz podpisania umów o dofinansowanie projektów z Agencją Rynku Rolnego.
TERMIN, MIEJSCE i FORMA SKŁADANIA OFERT:
1) Rozpoczęcie naboru ofert: 2 marca 2017 r.
2) Termin składania ofert: 9 marca 2017 r.
3) Oferta może być złożona osobiście przez przedstawiciela oferenta, lub przesłana
za pośrednictwem podmiotu świadczącego usługi pocztowe lub kurierskie w zaklejonej kopercie na adres: Departament Pomocy i Integracji Społecznej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa (z dopiskiem Wybór organizacji partnerskich - Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 -2020). Decyduje data wpływu do MRPiPS.
Sposób i miejsce udostępnienia regulaminu konkursu – regulamin opublikowano na stronie internetowej www.mrpips.gov.pl oraz na stronie BIP MRPiPS http://www.mpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/pomoc-spoleczna/konkursy.
Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie www.mrpips.gov.pl oraz na stronie http://www.mpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/pomoc-spoleczna/konkursy
Informacja o środkach odwoławczych
Informacja o dostępnych środkach odwoławczych przysługujących wnioskodawcy w ramach systemu realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 -2020 znajdują się w Regulaminie konkursu.
W dniu 12 grudnia 2016 r., Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaakceptowała ogłoszenia o otwartych konkursach ofert w ramach „Programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020”, tj.:
1. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym – animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego”- edycja 2017 r.”
2. „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy, ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego – edycja 1017”.
3. „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska – edycja 2017”.
W związku z powyższym Minister Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 23 ust.1 pkt 7a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2015 r. poz. 163) ogłasza otwarte konkursy ofertw ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020” i zapraszapodmioty uprawnione do składania wniosków o wsparcie finansowe projektów w ramach poszczególnych konkursów ofert z zakresu pomocy środowiskowej dla młodzieży, jak również aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz osób wykluczonych społecznie i zawodowo.
Wzór oferty konkursowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r., w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. z 2016 r., poz. 1300).
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza otwarty konkurs ofert w ramach Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomnościi zaprasza do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Dotację można uzyskać na realizację działań w ramach następujących celów szczegółowych:
Cel nr 1: Zwiększenie samodzielności osób bezdomnych poprzez system usług reintegracji społecznej i zawodowej,
Cel nr 2: Wzmocnienie i usprawnienie systemu interwencji, ochrony zdrowia i życia osób bezdomnych,
Cel nr 3: Zmiana standardów placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych, tj.: ogrzewalni, noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych.
W bieżącym roku na realizację „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności” Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczył kwotę 5 000 000 zł. Minimalna kwota dotacji na realizację jednego projektu wynosi 50 000 zł.
Oferty konkursowe należy przesłać do Wydziału Polityki Społecznej właściwego Urzędu Wojewódzkiego do dnia 27 stycznia 2017 r.
Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbieta Bojanowska 19 grudnia 2016 r. zatwierdziła nowy resortowy program pod nazwą ,,Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi''.
04 stycznia 2017 r.
ZAPROSZENIE
do udziału w pracach komisji konkursowych
Nabór uzupełniający
Departament Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych wymienionych w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 tejże ustawy, do udziału w pracach komisji konkursowych ds. opiniowania ofert składanych w otwartych konkursach, które będą przeprowadzane w ramach następujących programów Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
1. Program „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu - nowy wymiar 2020”,
2. „Program wspierający rozwiązywanie problemu bezdomności”,
3. Program „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.
Zgłoszenia kandydatów do udziału w pracach komisji konkursowych należy przesyłać w terminie do dnia 27 stycznia 2017 r. na adres Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRPiPS ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa - z dopiskiem „Zgłoszenie do komisji konkursowych - nabór uzupełniający”
Wzór formularza zgłoszeniowego określa załącznik do zaproszenia.
Kandydaci na członków komisji konkursowych winni spełnić następujące wymagania:
Zadaniem członka komisji konkursowej jest:
UWAGA: Kandydat może zadeklarować chęć udziału w pracach komisji konkursowej związanej z realizacją więcej niż jednego spośród ww. programów. Natomiast zgodnie z art. 15 ust. 2 d ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w skład komisji konkursowej w danym roku nie mogą wchodzić osoby reprezentujące organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, biorące udział w wybranym konkursie.
Departament Pomocy i Integracji Społecznej przedłoży listę kandydatów do zatwierdzenia Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Informacja na ten temat zostanie zamieszczona na stronie internetowej MRPiPS.
Powołanie składu komisji konkursowej w ramach konkretnego Programu w danym roku będzie się odbywało poprzez przygotowanie stosownego zarządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także imienne zawiadomienie danej osoby, wybranej w skład komisji konkursowej.