Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Wyniki otwartego konkursu ofert w ramach Programu ,,Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi’’ – edycja 2016 r.
13 czerwca 2016 r. Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowała ostateczną listę podmiotów, które uzyskały dofinansowanie w konkursie ofert na finansowe wsparcie projektów realizowanych w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”- edycja 2016 r.
Zgodnie z zasadami konkursowymi Wydziały Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich przeprowadziły wstępną ocenę formalną i merytoryczną wszystkich nadesłanych ofert konkursowych, a następnie nadesłały maksymalnie po 6 najwyżej ocenionych do MRPiPS.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 3 marca 2016r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 93 ofert przesłanych przez Wydziały Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 34 oferty. Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 59 podmiotów, które mogą realizować zadanie publiczne z wykorzystaniem udzielonej dotacji. Wśród podmiotów, których oferty zostały ocenione pozytywnie, znalazło się 34 jednostek samorządu terytorialnego, 17 stowarzyszeń, 4 fundacje oraz 4 kościelne osoby prawne.
Podmioty, które otrzymały dotację, proszone są o złożenie w terminie 7 dni od dnia ukazania się wyników konkursu na stronie ministerstwa wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy:
Do umowy należy dołączyć:
- uaktualniony budżet oraz harmonogram,
- oświadczenie, że na realizację projektu wybranego w konkursie ofert Oferent nie otrzymał dotacji z innych źródeł (nie dotyczy to wkładu własnego).
Dokumenty należy odesłać na adres:
Departament Pomocy i Integracji Społecznej
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa
Umowę należy uzupełnić odręcznie, nie należy jej w żaden sposób zmieniać, czy modyfikować.