submenu
content
Powrót do strony głównej
Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2017 r.

Wyniki uzupełniającego otwartego konkursu ofert pn. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2017 r.”

 

25 maja 2017 r.

 

Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska 24 maja 2017 r. zaakceptowała wyniki uzupełniającego otwartego konkursu ofert pn. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym - animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2017 r.

 

Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 19 maja 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 18 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 10 ofert.

 

Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 8 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Wśród pozytywnie ocenionych znalazło się trzy jednostki samorządu terytorialnego, cztery stowarzyszenia i jedna fundacja.

 

Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 19,5 do 27 punktów (ocena maksymalna 28 pkt.).

 

Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie w terminie 7 dni od ukazania się wyników na stronie ministerstwa wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:

  • oświadczenia o przyjęciu dotacji;
  • dwóch egzemplarzy ręcznie wypełnionej umowy podpisanej przez osoby uprawnione (w przypadku podmiotów reprezentujących sektor pozarządowy zgodnie z wpisem do KRS, a w przypadku samorządu gmin również przez Skarbnika) – wg załączonego wzoru
  • uaktualnionego harmonogramu i kosztorysu realizacji zadania.

 

Oświadczenia można składać:

  • drogą elektroniczną, na adres:
  • numer fax’u: (22) 661-12-76

lub na adres: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Pomocy i Integracji Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa

 

Wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać czy modyfikować.

KOMUNIKAT O KONKURSACH UZUPEŁNIAJĄCYCH W RAMACH PROGRAMU AKTYWNE FORMY PRZECIWDZIAŁANIA WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU – NOWY WYMIAR 2020

 

31.03.17

 

W dniu 28 i 29 marca 2017 r. zostały zatwierdzone przez Ministra, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wyniki otwartych konkursów ofert ogłoszonych w ramach Programu  „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”, tj.:

 

  1. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym – animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego – edycja 2017”;
  2. „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy,
    ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego” – edycja 2017;
  3. „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości
    i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” – edycja 2017.

 

Z uwagi na niewykorzystane w pełni kwoty przeznaczone na realizację ww. konkursów, niezbędne jest ogłoszenie konkursów uzupełniających.

 

W związku z powyższym Minister Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 23 ust.1 pkt 7a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2016 r. poz. 930 ze zm.) ogłasza  uzupełniające otwarte  konkursy  ofertw ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”  i  zaprasza podmioty uprawnione, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (organizacje pozarządowe wymienione w art. 3 ust. 2 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, samorządy gmin jak również instytucje tworzące centra i kluby integracji społecznej, o których mowa w art. 3 ust. 2 oraz 18 ust. 1 ustawy z 13 czerwca 2003 r o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1828) do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów w ramach poszczególnych konkursów ofert z zakresu pomocy środowiskowej dla młodzieży, jak również aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz osób wykluczonych społecznie i zawodowo.

 

Termin realizacji zadania publicznego określa się od 1 czerwca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

  

 

Wzór oferty konkursowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r., w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań
(Dz. U. z 2016 r., poz.1300).

 

Pliki do pobrania

NH.pdf
Ogłoszenie  (493.2 KB)

Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2017 r.

W dniu 29 marca 2017 r. Podsekretarz Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki otwartego konkursu ofert pn. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2017 r.

 

Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 20 marca 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 35 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 22 oferty.

 

Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 13 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Wśród pozytywnie ocenionych znalazło się sześć jednostek samorządu terytorialnego, pięć stowarzyszeń i jedna organizacja kościelna.

 

Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 19 do 27 punktów (ocena maksymalna 28 pkt.).

 

Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie w terminie 7 dni od ukazania się wyników na stronie ministerstwa wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:

-          oświadczenia o przyjęciu dotacji;

-          dwóch egzemplarzy umowy podpisanej przez osoby uprawnione (w przypadku podmiotów reprezentujących sektor pozarządowy zgodnie z wpisem do KRS,
a w przypadku samorządu gmin również przez Skarbnika) – wg załączonego wzoru

-          uaktualniony harmonogram i kosztorys realizacji zadania.

 

Oświadczenia można składać:

-        drogą elektroniczną, na adres:

-        numer fax’u: (22) 661-12-76

-        lub na adres: Departament Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa

 

Wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać czy modyfikować.

Pliki do pobrania

tabelka na strone.pdf
Tabelka  (192.9 KB)
wzor umow na strone PDF.pdf
Wzór umowy  (319.6 KB)
wyniki format PDF do odczytu.pdf
Wyniki (PDF)  (42.7 KB)
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: